Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam nākamajam gadam!
ABONĒT!
  • Kāpēc nīkuļo dracēna?

    Māja
    Ingūna Gudrupa
    15. novembris, 2018
    1 komentārs

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: no izdevniecības žurnāls Santa arhīva
    Dracenas lapas dzeltē, no apakšas sāk kalt nost. Kas dracēnai vainas un kā to glābt, kā parūpēties par dracenu ziemā.

    Atbild Latvijas Universitātes Botāniskā dārza telpaugu eksperte Ingūna Gudrupa. Apmaļu dracēnai (Dracaena marginata), augot lielākai, pa kādai apakšējai lapai ik pa laikam nodzeltē. Tas ir normāli! Bet vecākiem augiem stumbrs kļūst pliks un pārkoksnējas un lapu pušķis atkāpjas vairāk uz galotni. Arī tas nav nekas traks, un tā tam arī būtu jābūt. Kas attiecas uz gaismu… Kaut gan dracēna nav gaismas prasīga, ziemā tai tiešām labāk atrasties tuvāk logam. Bet – mēdz būt tā, ka, pārvietojot augu uz citu vietu, var nodzeltēt pa kādai lapai.

    Kopumā rudens un ziemas periods, kad atsākas apkures sezona, ikvienam augam ir grūts gaismas trūkuma un mikroklimata maiņas dēļ.
    Parasti dracēnas ļoti cieš, ja tiek pārlaistītas un telpā ir zema temperatūra. Dracēnas jālaista regulāri un mēreni, kad augsnes virskārtiņa apžūst, turklāt paliktnī nedrīkst krāties lieks ūdens. Varbūt dracēna ir iekaltēta par daudz un komplektā ar silto un sauso gaisu tai radies papildu stress, kas arī var būt par iemeslu tam, ka pastiprināti dzeltē lapas. Iespējams, arī no radiatora, kas atrodas zem palodzes, uz augu nāk pārāk silta gaisa plūsma, kas pastiprina ūdens iztvaikošanu no auga lapām.

    Dracēnas glābšanas TOP 3

    • Pirmais – ja iespējams, uz radiatora uzliec vai uzkabini ūdens trauku, ūdenim no tā tvaikojot, gaiss tiks mitrināts.
    • Otrs – kad redzi, ka augsnes virskārtiņa ir sausa, dracēnu obligāti aplaisti, bet, ja paliktnī krājas liekais ūdens, to noteikti nolej.
    • Trešais – ja dracēnai ir izveidojies garš bezlapu stumbrs, to pavasarī apgriez. Tā iegūsi kompaktu augu ar vairākām galotnēm.

    1 komentārs

    Laura Haberkorne-Kajaka
    Sveiki, vai kāds var pateikt, kāpēc dracēnai līp kopā jaunie dzinumi/lapas? Rezultātā galotnes kļūst gaiši dzeltenas un atdalot nereti es ieplēšu lapas. Cīnos ar šo jau kādu pusgadu, bet nespēju atrast iemeslu. Rezultātā diezgan cietušas jaunās lapas un diemžēl nometusi arī apakšējās lapas. Žēl, jo no dracēnas, kurai gandrīz viss stumbrs bija klāts ar lapām (reti tādu dracēnu esmu redzējusi), tā palikusi pavisam nesmuka. Apsveru domu par galotņu nogriešanu. Ceru, ka kāds man palīdzēs ar skaidrojumu un risinājumu. Interesanti, ka manai dracēnai ir 3 galotnes, no kurām šī problēma ir 2, viena galotne aug normāli.

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē