• Kā novērst smaku veļasmašīnā?

  Māja
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  14. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Patryk Kosmider / Shutterstock
  Var gadīties, ka veļasmašīna ož tā, ka pat veļa pēc mazgāšanas tajā sāk smakot. Kāpēc tā notiek un ko darīt, lai tā no tā izvairītos?

  Parasti smaka rodas no tā, ka ilgtermiņā uz veļasmašīnas tvertnes sieniņām, kā arī durtiņu gumijām un it sevišķi zem tām, kur tvertnes metāla malas veido spraugu ar noteci, izveidojas netīrumu un mazgājamo līdzekļu kārta. Tas veido labvēlīgu vidi dažādām baktērijām. Ja veļasmašīnas durtiņas tur ciet, mitros un siltos apstākļos baktērijas vairojas īpaši cītīgi. Starp citu, arī mazgājamie līdzekļi ar pievienotām smaržvielām, kā arī veļas mīkstinātāji dažreiz rada smaku veļasmašīnas tvertnē, arī pati veļa pēc tam mēdz smakot.

  Kā novērst smaku veļasmašīnā?

  • Profilaktiskos nolūkos pēc katras mazgāšanas reizes, kad iekārta vēl ir mitra un netīrumi atmiekšķējušies, ar sausu, tīru mikrošķiedras lupatiņu izslauka tvertnes iekšpusi.
  • Tāpat noslauka arī gumijas, durtiņas un sevišķi spraugu uz noteci pa visu perimetru.
  • Ieteicams lietot arī ūdens atkaļķošanas tabletes, kas nopērkamas jebkurā sadzīves ķīmijas veikalā. Tās mīkstina ūdeni, līdz ar to mazāk veidojas dažādi aplikumi.
  • Pēc veļas mazgāšanas pirms durtiņu aizvēršanas ieteicams izžāvēt tvertni, lai neveidotos labvēlīga vide baktērijām. Parasti ar šādu regulāru apkopi pietiek.

  Ko darīt, ja smaka jau izveidojusies?

  • Sajauc līdzīgās daļās sodu ar ūdeni un pievieno konteinera nodalījumā, kur parasti liek mazgājamo līdzekli. Tāpat skalojamā nodalījumā var ieliet etiķi un palaist iekārtu tukšgaitā visaugstākās temperatūras režīmā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē