• Ko par tevi stāsta tavs rokraksts? Izpēti!

  Ezoterika
  Santa.lv
  Santa.lv
  8. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Vadoties pēc rakstījuma stila, ātruma, slīpuma un citiem parametriem, tikai pēc rokraksta vien var uzzīmēt visai precīzu cilvēka portretu. Atšķirībā no pirkstu nospiedumiem rokraksts gadu gaitā gan mēdz mainīties, jo tas ir kā cilvēka iekšējo pārdzīvojumu un rakstura spogulis.

  Katra cilvēka rokraksts ir unikāls. Varētu domāt, ka mūsu rokrakstu kaut kādā ziņā diktē tas, ar kuru roku rakstām. Taču tas tā nav: ja labrocis zaudē rakstošo roku un ir spiests rakstīt ar kreiso vai vispār zaudē abas rokas un tāpēc iemācās rakstīt ar kāju pirkstiem, galvenās rokraksta iezīmes saglabājas.

  Rokraksts veidojas, sākot no trīspadsmitā dzīves gada, bet deviņpadsmit gadu vecumā parasti jau pieņem savu neatkārtojamo formu.

  Ir dzirdēts, ka cilvēks var censties rakstīt skaistāk un tā izkopt arī savu raksturu. Taču tas īsti nebūs tiesa – rokraksts tikai spoguļo mūsu katra būtību. Ja sevi pilnveidojam, rokraksts mainās, ja degradējamies – arī rokraksts to parāda.

  Kā analizēt rokrakstu?

  Raksta lielums

  • Liels raksts (12–18 mm no burta augšas līdz apakšai) raksturīgs ekstravertiem, draudzīgi noskaņotiem cilvēkiem, kuriem piemīt organizatora un vadītāja spējas. Viņiem ļoti vajag izpausties! Ja burtu formas ir uzkrītošas, tas liecina par valdonību un nevērību, šie cilvēki demonstrē sevi, nerēķinoties ar citiem.
  • Ja rokraksts ir plašs, bet raksturīgs slīpums uz kreiso pusi, kā arī burti ir šauri, tas liecina, ka rakstītājs vēlas izskatīties ekstraverts, taču patiesībā tā nejūtas. Plaša rokraksta īpašnieki kopumā ir uzņēmīgi, pašpaļāvīgi, elastīgi cilvēki, taču viņi var būt arī ārišķīgi un neobjektīvi.
  • Neliels raksts, kur burtu vidējais lielums ir mazāks par septiņiem milimetriem liecina par to, ka cilvēks nevēlas atrasties uzmanības centrā un pirmajās rindās. Tie ir profesionāļi, kuri spēj koncentrēties uz iesākto un rūpīgi paveikt darbu līdz galam. Viņiem raksturīgi izvairīties no dažādām aktivitātēm daudzu cilvēku lokā, viņiem ir maz draugu, un citi cilvēki viņus īsti neinteresē. Viņi ir vienkārši, mierīgi, apdomīgi, reālistiski, arī labi novērotāji, kas spēj kontrolēt savu uzvedību. Taču šie cilvēki mēs būt sīkmanīgi, bez entuziasma, nav pašpaļāvīgi un nelokāmi ieradumos.
  • Normāla lieluma rokraksts (burtu vidējais lielums deviņi milimetri) neizceļas ar īpašām pazīmēm. Šie cilvēki ir garīgi, sociāli un seksuāli līdzsvaroti. Īpaši precīzi tas ir gadījumos, kad raksts ir taisns un tradicionāls.

  Rokrakstu zonas

  Visiem rokrakstiem ir augšējā, vidējā un apakšējā daļa: par augšējo daļu atbild līdzskaņu kājiņas un cilpas, kas virzās uz augšu, bet par apakšējo daļu – līdzskaņu kājiņas un cilpas, kas virzās lejup.

  Pieauguša cilvēka rokrakstā reti sastopams līdzsvars starp visām trim zonām, parasti viena dominē. Katra zona atbild arī par noteiktu interešu jomu. Ja viena zona ir augstāka vai zemāka nekā trīs milimetri, tas liecina par cilvēka aktivitāti vai pasivitāti konkrētajā zonā jeb jomā. Pārspīlējums vienā zonā nozīmē mazāku interesi par pārējām dzīves jomām.

  Zonu proporcijas ir ļoti personīga cilvēka rokraksta pazīme, kas ekspertiem palīdz atšifrēt viltojumus, jo tās ir sarežģīti nokopēt, spontāni rakstot.

  • Augšējā zona ir intelekta, godkāres un radošā talanta joma. Tā parāda rakstītāja garīgo attīstību. Zema augšējā zona liecina par to, ka cilvēks ir pieticīgs un pašpaļāvīgs, bet viņam trūkst intelektuālo interešu.
  • Vidējā ir sociālo attiecību un ikdienas vajadzību zona. Izteikta vidējā zona liecina, ka cilvēks augstu vērtē drošību un materiālo stāvokli. Liela vidējā zona liecina par to, ka cilvēks pievērš uzmanību detaļām, ir pieticīgs, dažkārt sīkmanīgs un emocionāli pārlieku kontrolēts.

  Liela apakšējā zona norāda uz cilvēku, kurš augstu vērtē drošību, ir praktiski tendēts, fiziski un seksuāli aktīvs.

  • Liela apakšējā zona kombinācijā ar kādu burtu pārlieku izrotāšanu liecina, ka cilvēks ir aizņemts ar ilūzijām un sapņiem, kas parasti ir seksuālas dabas. Neliela apakšējā zona liecina par mērenību fiziskajā plāksnē; ja vērojams burtu slīpums uz kreiso pusi – rakstītājs ir bikls vai vienaldzīgs seksuālajos kontaktos.

  Rokraksta slīpums

  Slīpums pa labi parāda cilvēka vēlēšanos dalīties pieredzē ar citiem, vēlēšanos strādāt kolektīvā, nevis vienatnē. Jo lielāka slīpuma pakāpe, jo ekstravertāks cilvēks. Parasti labēji izteikti slīpa rokraksta cilvēkiem ir daudz pretējā dzimuma draugu, daudzas attiecības ir sirsnīgas, bet seklas. Jo plašāks rokraksts slīpumā pa labi, jo cilvēks komunikablāks. 

  • Ja slīpums ir ļoti liels (tuvojas 45 grādu leņķim), tas liecina arī par to, ka cilvēks ir ļoti nepacietīgs, viņš var būt histērisks, nesavaldīgs, bez mēra sajūtas.

  Bieži uz šo cilvēku spriedumiem nevar paļauties, jo viņi mēdz pāragri izdarīt secinājumus. Šāds cilvēks var sagādāt jebkādus pārsteigumus.

  • Ja rokraksts ir nesalasāms, tas liecina, ka cilvēks ir ļoti nervozs un nenosvērts.
  • Taisns raksts liecina, ka rakstītāja prāts valda pār sirdi. Šādi cilvēki ir neatkarīgi, mierīgi, vēsi un nosvērti.
  • Tie, kas raksta slīpumā pa kreisi, liecina par izteiktu introvertumu un pat noslieci uz izolāciju. Šie cilvēki labprāt strādā vienatnē un dzīvo pagātnē: nākotne viņus baida. Galējs slīpums pa kreisi raksturīgs cilvēkiem, kas noraida apkārtējo mēģinājumus viņiem palīdzēt, tāpat viņi noraida arī visu jauno.

  Jo šaurāki burti, jo piesardzīgāks rakstītājs.

  • Ja cilvēks raksta jauktā slīpumā, tas liecina, ka viņš svārstās starp ekstraverta cilvēka vajadzībām un introverta izjūtām. Raksturīgi, ka cilvēks nereti pusceļā maina savas domas.

  Saistītā rakstība

  • Saistītā rakstīšana ir veids, kurā četri vai vairāki burti ir savienoti plūstošā kustībā. Saistītā rakstīšana liecina par loģiski domājošu cilvēku, kurš priekšroku dod sistemātiskam darbam. Viņš ir atsaucīgs un sabiedrisks.
  • Par nesaistīto uzskatāma rakstīšana, kurā vienlaikus tiek saistīti ne vairāk kā trīs burti. Nesaistītā rokrakstā rakstošu cilvēku pozitīvā īpašība ir intuitīvā domāšana, negatīvā – koncentrēšanās trūkums.

  Šiem cilvēkiem vieglāk darboties vienatnē, daudzi nesaistītā veidā rakstošie, īpaši, ja burtu formas ir savdabīgas, ir mākslinieciski un atjautīgi.

  • Neizskaidrojami platas atstarpes starp viena vārda burtiem liecina par nopietnu nervu saspīlējumu, koncentrēšanās un atmiņas zudumiem. Šāds rakstības veids var liecināt par nervu sabrukumu.
  • Daudziem cilvēkiem rokraksts vienlaikus ir gan saistīts, gan nesaistīts – tas liecina, ka rakstītāji ātri pielāgojas apstākļiem.

  Ir arī tādi cilvēki, kas rokrakstu tikpat kā nav mainījuši kopš skolas laika. Parasti tas neliecina par kaut ko labu: rakstītāji nav pārāk attīstījuši savu prātu. Viņi domā, ka viņiem ir jābūt tādiem, kādus viņus vēlas redzēt apkārtējie.

  Rakstības spiediens

  • Viegls spiediens norāda uz kulturālu cilvēku ar labām manierēm. Viņu prāts ir ass, viņi viegli piemērojas dažādiem apstākļiem un ir pieticīgi.
  • Cilvēki, kuriem raksturīgs stiprs rakstības spiediens, ir izturīgi savu mērķu sasniegšanā. Bieži viņiem ir grūti ātri piemēroties jaunai kārtībai.

  Viņu emocionālā pasaule nav tik dziļa kā tiem, kas raksta ar vieglu spiedienu, pēdējie ir viegli ievainojami.

  • Ar stipru spiedienu rakstošajiem patīk aktivitāšu pārpilnība un pilnīga aizņemtība kā darbā, tā arī brīvajā laikā.
  • Ja rokrakstā spiediens ir gan viegls, gan stiprs, tas liecina par emocionālu nelīdzsvarotību un neizlēmību.

  Atstarpes starp rindām

  • Skaidrs attālums starp rindām liecina par skaidru prātu, apķērību un labām vadītāja spējām. Ja rindas ir tālu cita no citas un arī atstarpes starp vārdiem ir ļoti platas, rakstītājam steidzami vajadzīga palīdzība – tā ir viena no pašnāvnieku pazīmēm. Savukārt rindu sajaukšanās ir samulsuša prāta un vājas organizētības zīme.

  Taisnas rindas ar labu ritmu liecina par uzticamu, kārtīgu un sistemātisku rakstītāju.

  • Uz augšu kāpjoša rinda norāda uz optimismu, ambīcijām un iniciatīvu. Savukārt uz leju ejoša rinda liecina par nogurumu, nemieru un depresiju.
  • Viļņaina rinda liecina par paškontroles trūkumu. Rindas, kas sākas ar kāpumu un tad krīt uz leju, liecina par rakstītāja sākotnējo entuziasmu un to, ka viņam uzsāktais ātri apnīk. Rinda, kas sākumā iet uz leju, bet tad uz augšu, norāda uz cilvēku, kurš šaubās, bet ātri atgūstas un, par spīti sākotnējai nepatikai vai apnikumam, pabeidz iesākto.

  Burtu platums

  • Plati burti norāda uz cilvēka vēlēšanos paplašināt savu telpu. Tie liecina par degsmi, mērķtiecību, atklātību, atsaucību, vēlēšanos atbrīvoties no ierobežojumiem, kā arī par nepacietību, steigu, nepastāvību un uzstājību. Šauri burti stāsta par piesardzību, paškontroli, spēju koncentrēties, kā arī par iekšēju nebrīvi, sevis bremzēšanu, bailēm no publiskas uzstāšanās.

  Neregulārs raksts, kur šauri burti mijas ar platiem, norāda uz cilvēka nelīdzsvarotību.

  • Ja vārdu beigas veido platāki burti, tas liecina, ka cilvēkam pietrūkst izturības un konsekvences. Ja vārda beigās burti kļūst šaurāki: cilvēks ir ļoti piesardzīgs un izvairās no jaunas pieredzes gūšanas. Šauri, bet augsti burti liecina par pašapziņu un rēķināšanos ar citiem – cilvēks saprātīgi savas izpausmes ierobežo.

  Sākumburti

  • Lielie sākumburti parāda to, kā cilvēks redz sevi. Uzpūtīgiem ļaudīm raksturīgi tekstu sākt ar ļoti lielu, neparasti platu sākumburtu, ar augstāku augšējo cilpu burtu galotnēs. Bagātīgi izrotāti lielie burti liecina arī par tiekšanos pēc zināma stāvokļa sabiedrībā. Ja lielie burti ir kliedzoši pārspīlēti, rakstītājs arī dzīvē ir ārišķīgs.

  Lieli sākumburti kombinācijā ar lielu rakstu liecina par godkārīgu cilvēku, kurš var būt radošs, alkst atzinības.

  • Nelieli, vienkārši sākumburti bez izrotājumiem liecina par personību, kurai nepiemīt vajadzība radīt maldinošu priekšstatu, šie cilvēki labprāt paliek ēnā un ir vērtīgi, neuzbāzīgi darbinieki.
  • Sīki drukāti lielie burti stāsta par literāru dvēseli, kas nemēdz izlikties un kam nav laika ambīciju plānošanai. Šādu rakstītāju intereses parasti ir intelektuālas.
  • Gari, šauri lielie burti norāda uz introvertu rakstītāju, kurš ir jūtīgs un kam ir garīgas intereses. Plati lielie burti liecina par draudzīgu, pašpārliecinātu rakstītāju.

  Zīmīgie burti

  Ir divi burti, kuru rakstībai būtu jāpievērš lielāka uzmanība, – tie ir E un M. Augsts un plats E liecina par cilvēku, kas gatavs sabiedrībai sniegt savas vērtības, ja burti ir slīpi – viņš ir arī atsaucīgs un izpalīdzīgs, bet ne pazemīgs. Ja lielais E uzrakstīts ar enerģiskiem turp un atpakaļ vēzieniem, nav noapaļots un veido asus stūrus, tas liecina par enerģisku cilvēku. Jo apaļākas ir E formas, jo rakstītājs ir maigāks. Vārds Es, kas ir vienādā lielumā ar pārējo tekstu, liecina par cilvēku, kuram nav īpašu ambīciju.

  Ja Es ir niecīgāks par pārējiem vārdiem teikumā, tas liecina par sevis noniecināšanu.

  Burts M izsaka rakstītāja attieksmi pret līdzcilvēkiem. Šis burts sastāv no tādām kā divām kājiņām. Pirmā simboliski attēlo pašu, otra – apkārtējos cilvēkus. Ja M pirmā daļa ir garāka par otro, cilvēks sevi vērtē augstāk par citiem, savas intereses liek pirmajā vietā. Ja pirmā kājiņa ir it kā palēkusies attiecībā pret pārējo tekstu, cilvēks savas tiesības pieprasa uzstājīgi. Ja M otrā daļa ir augstāka par pirmo, rakstītājs apkārtējos vērtē augstāk un ir pieradis spēlēt otrā plāna lomu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē