• Vecāku aptauja: vismazāk bērni ir pasargāti rotaļu laukumos un uz ielām

  Bērna drošība
  31. oktobris, 2016
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Vecāki ir pārliecināti, ka vismazāk viņu bērni ir pasargāti uz ielas (59%) un rotaļu laukumā (53%), savukārt bērniem visdrošākās vietas ir bērnudārzs vai skola, liecina vecāku aptauja, kuras mērķis bija noskaidrot vecāku attieksmi pret bērnu drošību.

  Apdrošināšanas sabiedrība BALTA savukārt novērojusi, ka vairāk nekā 50% negadījumu notiek tieši mājās un sadzīves situācijās. Arī sociālās aptaujas dati liecina, ka tikai 8% vecāku ir pilnībā pārliecināti, ka viņu bērns mājoklī ir pasargāts no dažādām traumām un negadījumiem, 79% vecāku uzskata, ka mājoklī ir samērā droši, taču 13% atzīst, ka viņu mājoklī bērni nav pasargāti no traumām un negadījumiem.

  Jautāti par to, kādus drošības pasākumus vecāki ievēro mājās, lai pasargātu savu bērnu no traumām un negadījumiem, teju visi respondenti atzina, ka viens no galvenajiem priekšnosacījumiem mājās ir tas, lai bērniem brīvi pieejamās vietās netiktu atstāti karsti dzērieni (91%). Tāpat lielākā daļa vecāku pievērš uzmanību, lai bērniem nav pieejami asi priekšmeti, ar kuriem var sagriezties (82%), brīvi nav pieejamas aizdegtas sveces (80%), kā arī kontaktligzdām ir nodrošināts drošības mehānisms (54%).

  Trešdaļa aptaujāto vecāku, veicot drošības pasākumus, norobežo virtuves zonu (36%), aizsedz asus stūrus mājoklī (35%), ievieš drošības mehānismu logiem, balkonam un lodžijas durvīm (31%). Negatīva tendence – tikai 15% vecāku atzīst, ka savā mājoklī norobežo kāpnes, lai bērns negūtu traumas, un tikai 9% aizdomājas par aizsardzības tīklu balkoniem un lodžijām.

  Sociālajā aptaujā vecākiem bija iespēja arī novērtēt, kādus drošības pasākumus paši bērni ievēro, lai pasargātu sevi no traumām un negadījumiem ārpus mājas. Dati liecina, ka vairāk nekā puse (79%) vecāku ir pārliecināti, ka diennakts tumšajā liekā viņu bērni izmanto atstarotājus vai lukturīšus, pārvietojoties kājām, neizmanto austiņas vai mobilo tālruni (47%), kā arī 43% atzīst, ka bērni apstākļos, kad ceļi ir apledojuši, izvēlas piemērotus apavus.

  Puse respondentu atklāj, ka bērni, braucot ar riteni, skrituļslidām, dēli vai skrejriteni, izmanto ķiveri, savukārt ceļu un elkoņu sargus izmanto vien 31%.  

  Attiecībā par biežāk gūtajām traumām, no kurām bērni būtu jāpasargā visvairāk, vecāki min smadzeņu satricinājumus un galvas traumas (69%), applaucējumus (65%), apdegumus (61%) un kaulu lūzumus (43,8%). Tāpat vairāki vecāki minējuši, ka bīstamas traumas var būt arī grieztas brūces (37%), sasitumi (36%), izmežģījumi (26%), pirkstu traumas (25%), kā arī nobrāzumi (23%) un locītavu sastiepumi (20%).

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē