• Vai mums visiem ir jādzer prettārpu zāles?

  Veselība
  22. maijs
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Samērā izplatīts ir uzskats, ka ikvienam cilvēkam reizi gadā, pat pusgadā vajadzētu lietot medikamentus pret spalīšiem un cērmēm, pat ja nekādu sūdzību nav. Bet vai tiešām tas ir nepieciešams? Jautājam ģimenes ārstam Rīgā ANDRIM BAUMANIM.

  Ģimenes ārsts Rīgā Andris Baumanis skaidro, ka neviena medikamenta lietošana bez pamatojuma nav vēlama, un tā var nodarīt lielāku ļaunumu nekā labumu: «Zāļu lietošana bez analīžu veikšanas un pierādījumiem, ka cilvēkam tiešām ir parazīti, nav pamatota. Sevišķi, ja ievērojat higiēnas noteikumus, mājās nav dzīvnieku un ja jūs neēdat burkānus tieši no dobes! Vispirms vajadzētu noskaidrot, vai kādam no jums ir sūdzības, piemēram, sāpes vēderā, alerģiskas reakcijas, nieze, sauss klepus naktī, kas varētu liecināt par zarnu parazītiem.

  Otra lieta – vajadzētu veikt fēču analīzes. Tās nemaksā dārgi: Gulbja laboratorijā spalīšu oliņu klātbūtnes analīzes cena ir 1,71 eiro, bet parazītu oliņu pārbaudes – 4,27 eiro. Taču analīzes jāsavāc pareizi. Piemēram, analīzes uz spalīšiem no anālās atveres ar speciālu kociņu jāņem no rīta, vēl atrodoties gultā. Ja to darīsi dienas vidū, kad spalīši parasti atrodas zarnu traktā, tos analīzēs nekonstatēs.

  Jāsaprot arī, ka, ārstējot spalīšus un cērmes, atšķiras medikamenta deva un ārstēšanas kurss. Piemēram, cērmēm kurss ir trīs reizes ilgāks un nepieciešams vairāk tablešu, nekā ārstējot spalīšus.

  Man pašam mājās ir divi suņi, bet vai tad tāpēc katru gadu dzeršu pretparazītu zāles? Nē, es attārpoju suņus!

  Taču, protams, ja mājās ir mājdzīvnieki vai mazs bērns, kas dzīvojas smilšu kastē un bāž visu mutē, tad attārpošana var būt arī nepieciešama. Taču pat tad pirms zāļu lietošanas vajadzētu aiziet pie ģimenes ārsta, veikt analīzes un pārliecināties, vai tiešām problēma pastāv,» saka dakteris Baumanis.

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē