21. novembris, 2022
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Ekvadoras futbola izlase svētdien 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra pirmajā mačā ar rezultātu 2:0 (2:0) uzvarēja meistarsacīkšu saimnieci Kataru.

Abus vārtus Ekvadoras izlases labā guva Enners Valensija.

Jau trešajā minūtē Kataras futbolisti savā soda laukumā pieļāva virkni kļūdu un Feliksa Torresa akrobātiski sistās bumbas virzienu ar galvu mainīja Valensija. Lai gan bumba nonāca vārtos, iesaistot VAR, tika konstatēts, ka Valensija piespēles saņemšanas brīdī nedaudz atradās aizmugures stāvoklī.

Mača otrajā desmitminūtē Kataras izlases vārtsargs Saads Al-Šibs soda laukumā nogāza Valensiju, Ekvadoras izlases kapteinim 16.minūtē realizējot paša nopelnīto «pendeli» – 1:0. Zīmīgi, ka pirmo reizi vēsturē Pasaules kausa pirmie vārti tiek gūti ar 11 metru soda sitienu.

Puslaika turpinājumā, 31.minūtē, pēc Anhelo Presjado centrējuma spēcīgi un precīzi ar galvu sita Valensija – 2:0. Vien puslaika noslēdzošajās sekundēs pirmais bīstamais moments mačā bija Kataras futbolistiem.

Mača otrajā puslaikā vairs nebija tik izteikta Ekvadoras izlases pārsvara, taču arī katarieši nespēlēja azartiski, nopietni neapdraudēja dienvidamerikāņu vārtus un rezultātu izmainīt nespēja. Katara ir pirmā finālturnīra saimniece, kas piedzīvojusi zaudējumu atklāšanas spēlē.

Otrā A apakšgrupas spēle tiks aizvadīta pirmdien, kad tiksies Senegāla un Nīderlande.

Nākamajā mačā 25.novembrī Pasaules kausa mājiniece Katara stāsies pretī Nīderlandei, kamēr Ekvadora spēkosies ar Senegālas futbolistiem.

Visas 32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm. Kartas grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju. Grupu turnīrs noslēgsies 2.decembrī, astotdaļfināla mači tiks aizvadīti no 3.līdz 6.decembrim, ceturtdaļfināls – 9.un 10.decembrī, pusfināla spēles notiks 13.un 14.decembrī, bet cīņa par bronzas godalgām – 17.decembrī.

Šis būs pēdējais turnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Kataras izlases sastāvs: Saads Al-Šibs, Pedro Migels, Basams Al-Ravi, Bualems Huhi, Abdelkarims Hasans, Homams Ahmeds, Karims Budiafs, Abdulazizs Hatems, Hasans Al-Haidoss (Muhameds Vāds, 72.min.), Almoezs Ali (Muhameds Muntari, 72.min.), Akrams Afifs.

Ekvadoras izlases sastāvs: Ernans Galindess, Anhelo Presjado, Felikss Torress, Pjero Inkapje, Perviss Estupinjans, Gonsalo Plata, Moisess Kaisedo (Alans Franko, 90.min.), Sevastjans Mendess, Romario Ivarra (Džeremijs Sarmjento, 68.min.), Enners Valensija (Hosē Sifuentess, 77.min.), Maikls Estrada (Kevins Rodrigess, 90.min.).

Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.