• Starp centrāltirgus cigarešu tirgošanas lietā apcietinātajiem ir divi uzņēmēji

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  29. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  Starp Rīgas Centrāltirgus (RCT) cigarešu nelikumīgas tirgošanas lietā apcietinātajām četrām personām ir divi uzņēmēji, noskaidroja aģentūra LETA.

  Viens no apcietinātajiem ir Vilnis Visors, kurš, kā liecina firmas.lv informācija, ir valdes loceklis tirgus teritorijas nomniekam Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā. Atbilstoši kapitāldaļu turētāja Oļega Burova (GKR) šīs nedēļas rīkojumam, RCT ir uzteicis līgumu Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā. Līdz 13.janvārim nomniekam ir jāatbrīvo teritorija no tirdzniecības moduļiem un citas kustamās mantas, kā arī jāsakārto teritorija.

  Firmas.lv informācija liecina, ka Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā dibināts 1991.gadā un pieder trim privātpersonām – Viktoram Baklaginam, Zanei Vilcānei un Radmilai Orlovai, kura ir norādīta kā uzņēmuma patiesā labuma guvēja. Pirms daudziem gadiem starp kādreizējiem šī uzņēmuma īpašniekiem bija arī Naina Cibuļska. Viņa savulaik bija arī RCT valdes priekšsēdētāja, taču amatu nācās pamest pēc tam, kad viņu 2008.gadā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

  Otrs apcietinātais ir Kaspars Ungurs, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

  Unguram atbilstoši firmas.lv informācijai pirms vairākiem gadiem daļēji piederēja automazgātava, bet līdz šī gada sākumam piederēja uzņēmums, kas darbojās automobiļu apkopes un remonta jomā.

  Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka pārējās divas apcietinātās personas ir kāda Irina Aļekseičeva un Jeļena Hitrenko, kuras uzņēmumu datubāzēs nefigurē. Lai arī minētajām četrām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, tām vēl ir vairākas dienas laika, lai tiesas lēmumu pārsūdzētu Rīgas apgabaltiesā.

  Jau ziņots, ka 21.novembrī un 22.novembrī likumsargi Centrāltirgus administrācijas ēkā un citviet veica procesuālās darbības, apkarojot akcizēto preču nelikumīgu apriti.

  Kopumā aizturētas 12 personas vecumā no 20 līdz 58 gadiem.

  Četrām personām  tiesa piemērojusi apcietinājumu. No apcietinātajiem divas personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā, no kurām viena par nelikumīgu akcīzes preču apriti sodīta administratīvā kārtībā jau 49 reizes.

  VP vadītājs Ints Ķuzis iepriekš Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka policijai ir aizdomas, ka centrālo lomu akcizēto preču nelikumīgā apritē Rīgas Centrāltirgū ieņēmis tieši privātuzņēmums, kam ir izīrēta daļa no tirgus. Ķuža vērtējumā, šis privātais uzņēmums esot saistīts ar noziedzības pasauli un veicis organizētu darbu akcizēto preču nelikumīgā tirdzniecībā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē