• Šmits: Būs ļoti jācīnās par Latvijas interesēm ES Klimata politikas jautājumos

  Politika
  Ziņu aģentūra LETA
  29. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Facebook
  Būs ļoti jācīnās par Latvijas interesēm Eiropas Savienības (ES) Klimata politikas jautājumos, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» pauda zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS).

  Raidījumā Šmits norādīja, ka visās trijās viņa pārstāvētajās jomās – lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā – priekšā ir ļoti skarbas sarunas attiecībā uz Klimata politikas realizāciju Baltijā, taču zivsaimniecībā mazāk nekā abās pārējās jomās.

  «Tur būs ļoti jāpacīnās par Latvijas interesēm, lai mēs varam turpmāk izmantot mūsu laukus un mežus tam, kam mēs esam pieraduši izmantot. Klimata politikā mēs esam piemērs citiem, nevis valsts, kurai būtu vēl vairāk kaut kas jādara, lai kļūtu par rezervātu,» teica Šmits, piebilstot, ka Latvijā 52% teritorijas klāj mežs.

  Tāpat ministrs pauda viedokli, ka jāmaksā ir klimata piesārņotājiem, nevis visiem vienādi. «Latvija ir paraugs tam, kā būt zaļiem, un par to būs jācīnās. Lai mums nav tikai »Slīteres rezervāts", bet, lai šeit ir arī lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība," sacīja Šmits.

  Vienlaikus viņš arī atzīmēja, ka Latvijai nav jāpilda visas ES regulas automātiski, bet ir vairāk jāizvirza savas intereses. «Lai kā mēs nerunātu par Eiropas solidaritāti, katra valsts cīnās par nacionālajām interesēm,» piebilda Šmits. 

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē