• Ramona Petraviča: Es biju dārga un neērta ministre

  Politika
  Anastasija Kuzminova
  16. jūnijs, 2021
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: FACEBOOK, INSTAGRAM, F64
  To, ka viņu labklājības ministra amatā nomainījis deputāts Gatis Eglītis, premjers Petravičai paziņojis telefonsarunā. «Tas bija kā šķirt laulību ar īsziņas palīdzību,» rūgti pasmaida viņa.

  «Atpūsties nesanāks nemaz. Laikam darbaholisms ir mans trūkums – to man vienmēr pārmet,» PDz saka nu jau bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča.

  Janvārī viņa uz ministres pienākumu pildīšanas laiku nolika Saeimas deputātes mandātu. Tagad Petraviča atgriezīsies Saeimas deputātes krēslā. Tiesa, strādāt atlicis vairs tikai līdz Jāņiem, tad deputāti varēs baudīt atvaļinājumu. Ramona iecerējusi ar meitu pazvilnēt pie kādas svešzemju jūras.

  «Droši vien dosimies kaut kur tepat – uz Turciju vai Grieķiju. Man iemīļotas ir siltās zemes. Gribas mierā pagulēt pie jūras, pasauļoties, mēģināt atslēgties no visa,» plānos dalās viņa.

  Tas, ka pēc divarpus gadiem pēkšņi jāpamet ministres krēsls, viņai bijis pārsteigums.

  Turklāt šis lēmums Ramonai paziņots telefonsarunā.

  «Protams, gaisā virmoja dažādas runas, arī par to, ka notikušas slepenas tikšanās. Kolēģi gan ar naiviem skatieniem apliecināja, ka nekas tāds nenotiekot. Vēl otrdien klātienē notika Ministru kabineta sēde, it kā nekas nebūtu noticis. Bet jau trešdienas rītā saņēmu zvanu no premjera. Viņš pateicās man par darbu, sakot – ar mani bijis patīkami strādāt, bet mūsu ceļi šķiras. Tas bija kā šķirt laulību ar īsziņas palīdzību.»

  Viņa uzskata – savu misiju šajā amatā esot izpildījusi.

  «Nenožēloju nevienu mirkli. Šis ir īstais laiks, lai aizietu ar paceltu galvu, nevis kļūt par grīdas lupatu. Saprotu, ka es biju dārga un neērta ministre. Dārga, jo prasīju pensiju pielikumu, un tas izmaksāja daudz. Neērta, jo novembrī iebildu pret nenopērkamām preču kategorijām veikalos aiz lentēm. Biju neērta, arī runājot par Covid-19 testu nesakritībām sociālās aprūpes centros.»

  Kā ministre pērn Petraviča nopelnīja vairāk nekā 68 tūkstošus eiro. Pildot tikai Saeimas deputātes pienākumus, ienākumi saruks, bet tas viņu neuztrauc.

  «Jā, mana alga būs mazāka, bet tā ir pietiekama. Noteikti nedzīvošu no rokas mutē,» saka viņa un uzsver – nekādas pārmērības iepriekš nav atļāvusies.

  «Arī mani ceļojumi neizmaksā nemaz tik daudz. Piemēram, daudz apspriestais brauciens ar jahtu toreiz maksāja 45 ASV dolārus,» piebilst viņa. Būdama ministre, Petraviča allaž izcēlās ar pamanāmiem, dizaineres Annas Osmuškinas šūdinātiem tērpiem. Vai turpinās tikpat cītīgi atjaunot savu nu jau deputātes garderobi? 

  «Problēma tāda, ka man būs mazāk gadījumu, kur šie tērpi būtu nepieciešami. Sevišķi tagad, kad Saeimas sēdes notiek attālināti. Tas mani uztrauc vairāk – attālinātā strādāšana ir muļļāšanās, ne darbs.

  Mans vislielākais atalgojums ir cilvēku paldies, un tam varbūt ir grūti noticēt. Tomēr neesmu tāds cilvēks, kas varētu pazemoties kā Jānis Vitenbergs, lai tikai turētos pie sava krēsla un amata,» skarba ir Ramona, izsakoties par politiķi, kurš nupat atjaunots ekonomikas ministra amatā.

  «Labi, ka savā politiskajā partijā esam atsijājuši graudus no pelavām, arī maskas ir kritušas,» piebilst viņa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē