• Psihiatri apsūdz par alkohola pudeles pieņemšanu un diagnožu viltošanu

  Psihiatrs
  Ziņu aģentūra LETA
  8. jūlijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatre Marina Loseviča apsūdzēta par naudas un alkohola pudeles pieņemšanu, vienlaikus izmeklēšanā nav apstiprinājies, ka viņa apmaiņā pret saņemto prettiesisko labumu būtu viltojusi pacientu diagnozes, noskaidroja aģentūra LETA.

  Neminot personas vārdu, apsūdzība ārstei celta par diviem noziedzīgajiem nodarījumiem, proti, viņa, būdama valsts iestādes darbiniece, kura nav valsts amatpersona, izdarīja materiālu vērtību prettiesisku pieņemšanu. Ārste kopsummā pieņēma 400 eiro un alkohola pudeli, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūrā.

  Prettiesiska labuma devējs vienā gadījumā ir pacients pats, otrā gadījumā pacienta tuvinieks. Abos gadījumos pacienti ir senioru vecumā.

  Konkrētā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā gan neapstiprinājās, ka kādam no iepriekš norādītajiem diviem pacientiem noteiktās psihiatrijas diagnozes būtu viltotas un ka prettiesiska labums nodots par nelikumīgu darbību izdarīšanu, norādīja prokuratūrā.

  Pie šādiem apstākļiem prettiesiska labuma devēji nav saucami pie kriminālatbildības. Minētais faktiski nozīmē, ka ārste pati nekādus labumus nepieprasīja un pēc labumu pieņemšanas diagnozes neviltoja, apliecināja prokuratūrā.

  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kurš rosināja ārsti apsūdzēt iepriekš paziņojumā presei apgalvoja, ka ārste pieņēma prettiesiskus labumus apmaiņā pret psihiatrijas diagnožu noteikšanu un norādīšanu medicīniskajos dokumentos.

  KNAB apgalvoja, ka šo noziedzīgo darbību rezultātā divi pacienti saņēma atzinumus par atbrīvojumu no valsts valodas prasmes pārbaudes veselības stāvokļa dēļ.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē