• Policija aicina ziņot par automašīnām, kas izrotātas ar uzrakstiem krievu valodā

  Karš
  Ziņu aģentūra LETA
  25. septembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Andrejs Baburovs / LETA
  Nav pieļaujama provokatīvu uzrakstu izvietošana krievu valodā uz automašīnām, turklāt nepieciešamības gadījumā likumsargi nekavējoties liks tos noņemt, aģentūrai LETA norādīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

  Policijā vērsa uzmanību, ka, ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, Krievijas izvērsto karu Ukrainā, kā arī kopējo kontekstu, nav pieļaujama jebkāda militārās agresijas slavināšana, tostarp uz transportlīdzekļiem izvietojot potenciāli provokatīvus uzrakstus krievu valodā, piemēram, «esmu krievs/krieviete» tādējādi, iespējams, slavinot militāro agresiju vai paužot atbalstu agresorvalsts veiktajiem kara noziegumiem Ukrainā.

  Līdz ar to policija, konstatējot transportlīdzekļus, kas aplīmēti ar šāda veida uzrakstiem, personām nekavējoties liks tos noņemt, kā arī skaidrot šāda uzraksta izvietošanas mērķi un motivāciju.

  Konstatējot likumpārkāpumu, personas var tikt sauktas pie administratīvās atbildības saistībā ar militārās agresijas vai kara noziegumu slavināšanu.

  Valsts policija vienlaikus aicina arī iedzīvotājus ziņot, ja tiek manīti transportlīdzekļi ar šāda veida uzrakstiem, zvanot policijai pa tālruni 110.

  Sociālajos tīklos ievietoti attēli, kuros redzama automašīna, kurai uzlīmēts uzraksts «esmu krieviete». Attēli sabiedrībā radīja sašutumu un likumsargi tika aicināti aktīvāk rīkoties.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē