• Par smagas avārijas izraisīšanu dzērumā piespriež četrus gadus cietumā

  Dzērājšoferi
  Ziņu aģentūra LETA
  13. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Kurzemes rajona tiesa kādam autovadītājam piespriedusi četrus gadus cietumā par bez tiesībām dzērumā izraisītu avāriju ar smagi cietušu pasažieri, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

  Vīrietis pa grantētu ceļu Kuldīgas novadā vadīja automašīnu «Volvo» bez valsts reģistrācijas numura zīmes, kurai nebija dota atļauja piedalīties ceļu satiksmē, tas ir, nebija veikta transportlīdzekļa valsts tehniskā apskate un sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

  Viņš automašīnā veda arī pasažieri, kura nebija piesprādzējusies ar drošības jostu. Vīrietis neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu,  automašīna nobrauca no ceļa un apgāzās. 

  Automašīnas pasažiere ceļu satiksmes negadījumā guva smagus miesas bojājumus.

  Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka vīrietis automašīnu vadīja bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un atrodoties 1,6 promiļu reibumā.

  Transportlīdzeklis pieder citai personai, tāpēc to konfiscēt nedrīkst, bet šādos gadījumos likumā ir paredzēts, ka no noziedzīga nodarījuma izdarītāja piedzen pilnu vai daļēju šā transportlīdzekļa vērtību. Konkrētajā gadījumā tiesa lēma no apsūdzētā valsts labā piedzīt pilnu automašīnas vērtību.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē