• Lipmans sola atņemt Kariņam ASV pilsonību: Viņam būs ļoti nepatīkami

  Sabiedrība
  Edgars Orlovs
  Edgars Orlovs
  1. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Pāris dienas pirms pasaules čempionāta tika pasludināts tiesas spriedums bijušajam Latvijas Hokeja federācijas prezidentam un viņa dēlam – valstij jāmaksā teju divi miljoni eiro. Tas farmācijas kompānijas Grindeks vadītāju saniknojis tik ļoti, ka viņš pat piezvanījis māsīcai ASV, lai rosinātu Krišjānim Kariņam atņemt Amerikas pilsonību.

  Iesaistīšot ietekmīgu māsīcu ASV

  Rīgas apgabaltiesa trešdien apmierināja Possessor (bijušās Privatizācijas aģentūras) prasību pret Kirovu un viņa dēlu Filipu Lipmaniem par zaudējumu piedziņu un lēma solidāri piedzīt no uzņēmējiem vairāk nekā 1,9 miljonus eiro. Tos no Lipmaniem izlemts piedzīt saistībā ar nesaimnieciski pārdotajām valstij piederošajām akciju sabiedrības Grindeks akcijām.

  Uzreiz pēc sprieduma pasludināšanas Lipmans paziņoja, ka spriedums esot netaisnīgs un tiks pārsūdzēts.

  «Šāds spriedums liecina par politisku vai cita veida pasūtījumu, kuru tiesa, iespējams, ir īstenojusi. Krišjāņa Kariņa vadītā valdība uz notiekošo vienkārši noskatās vai pat atbalsta šādu negodīgu praksi. Tā ir afēra. Tas vispār ir nonsenss – kā tas varēja notikt, ka mūsu premjerministram joprojām ir ASV pilsonība? Mana māsīca Amerikā ir lielā amatā. Es visu izdarīšu, lai viņam noņem to ASV pilsonību,» nikns par spriedumu bija Lipmans.

  Kirovs PDz atzina, ka viņš jau ir piezvanījis radiniecei ASV.

  «Runāju ar māsīcu, un viņa teica, ka to mierīgi var izdarīt. No manis uzzinājusi, ka Latvijas premjeram ir gan ASV, gan Latvijas pilsonība, viņa un viņas paziņas ASV augstākajās aprindās bija šokā. Kāds viņš var būt valsts patriots, ja piesedzas ar citas valsts pilsonību? Tagad mazliet esmu ieslēdzis bremzes, jo varbūt valdība tuvākajā laikā vēl apdomāsies, un tas negadījums ar uzlikto piedziņas summu noskaidrosies. Ja piedziņa netiks anulēta, būs zvans māsīcai,» uzsvēra miljonārs.

  Gatavs sūdzēties Eiropas Savienības tiesā

  Lipmans neplānojot maksāt ne centa no piespriestajiem teju diviem miljoniem eiro.

  «Tā ir bezkaunība, ko valdība un tiesa valdības pavadā dara. Es neesmu vainīgs! Vai man tagad jāpierāda, ka esmu nevainīgs? Esmu gatavs iet līdz Eiropas Savienības tiesai. Kariņam un tiem ministriem, kuri šo visu pret mani dara, būs ļoti nepatīkami. Un amerikāņi man palīdzēs. Ja viņi saka, un man viņi apsolīja, tad vajadzības gadījumā arī izdarīs,» uzsvēra miljonārs.

  Taujāts, kāpēc valdība un tiesa, viņaprāt, tā lēmusi, Kirovs lēsa: «Tā ir skaudība, ka esmu diezgan turīgs. Un viņi redz, ka no manis var izplēst kādu kumosu. Tie, kas tagad pie varas, laikam nav paskatījušies, ka Latvijai ar savu darbu esmu sagādājis neskaitāmus miljonus. Nav paskatījušies, ka man pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis par darbu Latvijas labā. Man ir arī Lāčplēša ordenis!»

  Hokeju skatās klātienē

  Kirovu, kas ilgus gadus bija Latvijas Hokeja federācijas prezidents, īpaši sanikno tas, ka šāds tiesas spriedums nācis klajā laikā, kad Latvija uzņem pasaules čempionātu hokejā.

  «Rīgā ieradies mans draugs Fāzels (Starptautiskās hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels – PDz). Viņš mani uzaicināja – grib hokeju savā ložā skatīties kopā ar mani. Uz visām spēlēm droši vien neiešu, bet dažas noskatījos.

  Fāzels man hokeja sabiedrībā ir īstais draugs.

  Ne jau tie, kas tagad rīkoja čempionātu un ne ar vārdu nepieminēja, ar kādām grūtībām es dabūju uz Latviju čempionātu pirms 15 gadiem un sarīkoju bez jebkādas valdības palīdzības. Cik nervu man tas prasīja!»

  Hokejistiem Lipmans vēl visu to labāko, jo uzskata, ka šogad sagādāt pārsteigumu var jebkura izlase: «Līderi var zaudēt pastarīšiem, vājās komandas vinnēt spēcīgos pretiniekus. Un Latvija ar savu sastāvu var būt ne tikai ceturtdaļfinālā, bet arī augstāk.»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē