• Lietuvā šausmīgā nāvē mirusi slavena keramiķe

  In memoriam
  Estere Jansone
  22. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Facebook/Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius
  Baisi notikumi atgadījušies Lietuvas pilsētā Kauņā. Traģiskā nāvē mirusi tautā iemīļota un talantīga keramiķe Daiva Ramoškaite.

  Šonedēļ kādā Kauņas mākslinieku darbnīcā atgadījušies asinsstindzinoši notikumi. Daudzstāvu ēkā, kurā atradās vairākas mākslinieku darbnīcas un studijas, kravas lifts nospiedis keramiķi Daivu Ramoškaiti, ziņo portāls TV3.lt. Patlaban speciālisti vēl cenšas noskaidrot, kā tieši šis negadījums noticis.

  Daivu bezsamaņā pamanījusi kāda viņas kolēģe, kas nekavējoties izsaukusi operatīvos dienestus. Ierodoties notikuma vietā, mediķiem vairs nebija iespējams glābt 66 gadus veco sievieti, viņa tika pasludināta par mirušu notikuma vietā. Keramiķes mirstīgās atliekas ugunsdzēsējiem no bīstamā kravas lifta izdevās atbrīvot vien pēc vairākām stundām. Policija par notikušo sākusi pirmstiesas izmeklēšanu.

  Kravas lifts atradies simts gadus vecā ķieģeļu ēkā. Ramoškaites kolēģi vietējiem medijiem klāsta, ka liftu neviens no ēkas darbiniekiem, izņemot keramiķi, neizmantoja. Māksliniecei kravas lifts lieti noderējis māla masas pārvadāšanai. Viņa ēkas pagrabā glabājusi mālus, bet ar liftu tos vedusi uz savu darbnīcu.  

  «Šis ir milzīgs zaudējums Lietuvas mākslinieku kopienai. Viņa paliks mūsu atmiņās kā radoša, strādīga un izpalīdzīga personība, kas vairāk par visu ir mīlējusi keramiku, jo īpaši mālu,»  raksta Lietuvas Mākslinieku savienības Kauņas nodaļa. Atvadīšanās no mākslinieces Daivas Ramoškaites notiks šo ceturtdien, Kulautuvas ciematiņā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē