• Šobrīd

  weather img

  Rīga +5°C Mākoņains, A vējš, 1.54 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Kur likt vecās auto riepas?

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  19. oktobris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Pavisam drīz klāt būs brīdis, kad ikvienam autovadītājam būs pienākums nomainīt savam auto vasaras riepas pret ziemas riepām. Bet kur likt vasaras riepas, kas savus kilometrus jau noripojušas?

  Jāatceras, ka nolietotās riepas ir videi kaitīgi atkritumi, kas jānodod pārstrādei specializētos pieņemšanas punktos un tās nekādā ziņā nedrīkst izmest, kur pagadās. «Ikvienam tiek sniegta iespēja jebkurā sev ērtā laikā atbrīvoties no nolietotajām auto riepām, gādājot par tīru vidi un sekmējot aprites ekonomiku, lai vecās riepas pārtaptu jaunos gumijas segumos, sporta laukumos, būvmateriālos un citās vērtīgās, atkārtoti izmantojamās lietās,» uzsver uzņēmuma Zaļā josta valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

  Jāatceras, ka laika gaitā un vides apstākļu ietekmē riepas noveco, kļūstot trauslākas, to sastāvā esošie naftas produkti izgaro no riepu materiāla, padarot tās nepiemērotas pārstrādei. Šāds materiāls, kas ir gadiem glabāts šķūnī vai mētājies mežā, kļūst mazvērtīgs, jo ir derīgs vien reģenerācijai, sadedzinot speciālās iekārtās. Tāpēc ir būtiski nodot nolietotās auto riepas pārstrādei uzreiz, kad tās kļuvušas nederīgas, nezaudējot visu potenciālu, ko šis resurss spēj sniegt. 

  Nolietotu auto riepu nodošana Latvijā var tikt īstenota dažādos veidos. Mainot riepas auto servisā, ir iespēja uzticēt nolietoto auto riepu savākšanu un nodošanu tālākai pārstrādei servisa darbiniekiem. Turklāt bieži vien šis pakalpojums jau ir ietverts riepu maiņas cenā. Auto servisiem, kā jebkurām juridiskām personām, kas savas saimnieciskās darbības rezultātā rada videi kaitīgos atkritumus, ir jābūt noslēgtam līgumam ar sertificētiem videi kaitīgo preču atkritumu savācējiem, kas šī servisa vārdā organizē savākto auto riepu savākšanu un pārstrādi otrreizējās izejvielās. Savukārt, ja auto riepas maina pašrocīgi, nolietotās riepas jānogādā videi kaitīgo preču pieņemšanas punktos. Tuvāko vietu, kur nodot nolietotās auto riepas, iespējams sameklēt vietnē www.atkritumi.lv/lv/karte/nolietotas-riepas/.  Fiziskās personas gadā bez maksas var nodot viena vieglā automobiļa riepu komplektu.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Ziņas senioriem

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+