• Kāpēc «Rīgas namu pārvaldnieks» aptaujas nevar organizēt vienkāršāk?

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  18. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  «Rīgas namu pārvaldnieks» (RNP) mūsu mājā plāno veikt nelielu remontu, pirms tam aptaujājot, vai dzīvokļu īpašnieki piekrīt, ka tam izmanto uzkrājumu. Mēs, seniori, gribētu piedalīties šajā aptaujā, taču iesniegt atbildi var tikai divos veidos: vienā vajadzīgs e-paraksts, kura mums nav, otrā – anketu nogādāt RNP klientu centrā, kas no mūsu mājas ir diezgan tālu. Vai nevarētu šo aptauju veikšanu vienkāršot, lai arī pensionāri tajās var piedalīties?

  SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja Una Grenevica piekrīt, ka lēmumu pieņemšanas procesam būtu jābūt efektīvākam un vairāk vērstam uz klientu, taču vienlaikus paskaidro, ka saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma nosacījumiem dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, aptaujas veidā vai citādi savstarpēji vienojoties, ja šādu lēmuma pieņemšanas veidu dzīvokļu īpašnieku kopība ir iepriekš noteikusi.

  Likums skaidri definē, kā tiek pieņemti lēmumi aptaujas veidā, – to darot rakstveidā vai izmantojot Būvniecības informācijas sistēmu (BIS). Likums neparedz iespēju balsošanu integrēt citās platformās, piemēram, pašapkalpošanās vortālā www.e-parvaldnieks.lv, taču nākotnē RNP plāno paplašināt vortāla iespējas, kas tiktu integrētas ar BIS sistēmu, un klients varētu tikt novirzīts uz attiecīgo balsošanas platformu no RNP vortāla, tādējādi maksimāli atvieglojot lēmumu pieņemšanu.

  Papildus viņa aicina šādās situācijās, kad nav iespējams aptaujas lapu nogādāt līdz RNP klientu centram, kooperēties ar kaimiņiem, piemēram, uzstādot mājā pastkastīti anketām un pilnvarojot kādu iedzīvotāju tās aizgādāt uz klientu centru vai nosūtīt RNP tās pa pastu.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē