• Ātrās palīdzības mediķu formastērpiem varētu pievienot videokameru ar tiešsaistes funkciju

  NMPD
  Ziņu aģentūra LETA
  6. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nākotnē varētu paplašināt videonovērošanas pielietošanu izsaukumos, pašlaik vērtējot iespēju papildus jau operatīvajā medicīniskajā transportlīdzeklī izvietotajām videonovērošanas kamerām ieviest kompaktu kameru arī pie brigāžu mediķu formastērpa, aģentūru LETA informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

  Šādas ieceres mērķis ir pilnveidot palīdzības sniegšanu pacientiem un pašas brigādes drošību izsaukumu laikā.

  Kā skaidro Bukša, NMPD brigādes izsaukumos strādā ne tikai operatīvajā medicīniskajā transportlīdzeklī, kas jau kopš 2011.gada ir aprīkoti ar videonovērošanas kamerām mašīnas ārpusē un salonā, bet arī dažādās notikumu vietās ārpus auto. Šādos gadījumos nav iespējams izsekot līdzi visa izsaukuma izpildei un tik operatīvi sniegt brigādei atbalstu vai reaģēt īpašās situācijās.

  Brigāžu mediķi izsaukumos nereti sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem klīniski neskaidros vai ļoti sarežģītos gadījumos, tāpat arī apstākļos, kas apdraud pašu mediķu drošību un dažkārt pat dzīvību. Pašlaik brigādēm atbalsts tiek nodrošināts pa telefonu vai rāciju, bieži vien neredzot reālo situāciju, piebilst Bukša.

  NMPD direktore Liene Cipule norāda, ka medicīnā arvien vairāk ienāk mūsdienu tehnoloģijas, kas ļauj labāk palīdzēt pacientiem.

  «Mēs ļoti ceram, ka šī būs mūsu darba ikdiena – kritiskos vai sarežģītos gadījumos dažu minūšu laikā spēt iesaistīt augstākas kvalifikācijas ārstus un speciālistus, kas pieslēgtos notikuma vietai video tiešsaistē un būtu atbalsts mūsu brigādēm, sniedzot palīdzību pacientiem jebkurā vietā Latvijā,» pauž Cipule.

  Videonovērošanas kameru ieviešana pie brigāžu mediķu formastērpa ļautu pilnveidot arī NMPD īstenoto mentorprogrammu, lai veiksmīgāk sagatavotu jaunos brigāžu vadītājus palīdzības sniegšanai pacientiem. Ik gadu NMPD ap 100 mediķu sāk patstāvīgi vadīt brigādes. Dienestā skaidro, ka pirms tam mentori ar jaunajiem kolēģiem jau ir strādājuši vairākus mēnešus, taču nu paveras iespēja jaunajiem brigādes vadītājiem atbalstu no sava mentora saņemt arī pirmo patstāvīgi veicamo izsaukumu laikā.

  Cipule uzsver, ka ir vairāk aspekti, kur dienests redz ieguvumus pacientiem un kas kopumā ļautu uzlabot pacientu drošību dienestā. Tā ir ne tikai iespēja pieslēgties notikuma vietai un nodrošināt augstākas kvalifikācijas speciālistu atbalstu vai atbalstīt jauno kolēģu darba sākšanu brigādes vadītāja lomā, bet iespēja dienestā arī iekšēji vērtēt mediķu sniegtās palīdzības kvalitāti un pilnveidot to. Tāpat tā ir arī iespēja daudz efektīvāk organizēt dienesta darbu ārkārtas situācijās. 

  Vēl viens būtisks apsvērums ir arī pašas brigādes drošība. Diemžēl Covid-19 pandēmijas laikā sabiedrībā pieaugusi spriedze un biežāk vērojama arī agresija pret mediķiem, akcentē Cipule. Šāds risinājums ļautu veiksmīgāk reaģēt uz apdraudējuma situācijām.

  Patlaban, izvērtēšanas periodā, NMPD ar videokamerām pie mediķu formastērpa ir aprīkotas divas brigādes, kas dodas zemāka riska izsaukumos. Pirms tam NMPD ir veicis nepieciešamos sagatavošanas darbus, tostarp darbinieku apmācību, izmaiņas izsaukumu apstrādes programmā, darba organizācijas procesos, kā arī veicis datu aizsardzības novērtējumu. 

  Bukša uzsver, ka NMPD ievēro visstingrākās prasības attiecībā uz personas datu aizsardzību, turklāt pieredze ar videonovērošanas izmantošanu izsaukumu izpildē dienestam ir jau desmit gadu garumā.

  Plānots, ka februārī NMPD veiks pirmo izvērtējumu un secinājumus, lai varētu lemt, vai šāds risinājums būtu ieviešams visā dienestā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+