• Kurpes un peldkostīms no plastmasas pudelēm? Aktuāli un stilīgi!

  Stils
  Ieva Smilga
  Ieva Smilga
  2. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Farknot Architect/Shutterstock.com
  Būsim godīgi – plastmasas pudeļu pārvēršana par apģērbu gluži neatrisina piesārņojuma problēmu, bet tas noteikti ir solis pretim tīrākiem okeāniem.

  Ir zīmoli, kam otrreizējā plastmasas pārstrāde  produktos kļuvusi par tēla spodrināšanas elementu, taču ir arī tādi, kam tas kļuvis par misijas jautājumu.

  Patagonia apģērbi

  Viens no ilgtspējīgās modes pionieriem noteikti ir āra apģērbu un inventāra ražotājs Patagonia, kurš jau kopš 1985. gada vērš uzmanību uz dabas piesārņojumu un 1 % no saviem gada ienākumiem ziedo dabas aizsardzībai. Pēdējā gada laikā vien uzņēmums no okeāniem izvācis 935 tonnas plastmasas atkritumu (lielākoties pamestus tīklus), lai tos pārvērstu apģērbā, aksesuāros un inventārā. Kopumā apmēram 87 % no Patagonia saražotās produkcijas veidoti no pārstrādātiem materiāliem.

  • Patagonia Responsibili-Tee®  45 $ patagonia.com

  Vivaia apavi

  Stilīgs un askētisks zīmols, kas izmanto ne vien pārstrādātas PET pudeles, bet arī rīsu sēnalas un dažādus dabā atrodamus atjaunojamus un videi saudzīgus materiālus. Zīmola populārākais produkts – apavi Aria – sver aptuveni 130 gramu, un katrs pāris izgatavots apmēram no sešām pārstrādātām plastmasas pudelēm.

  • Balerīnas Aria – 92,50 € vivaia.com

  Picto pulksteņi

  Šie pulksteņi kopš 1984. gada ir nemainīga dāņu dizaina klasika, un jaunākais Picto ģimenes papildinājums ir kolekcija Ocean Ghost Net. Nemainot oriģinālo dizainu, šīs kolekcijas pulksteņi veidoti, pārstrādājot no okeāniem izvilktus pamestos zvejas tīklus, kuros masveidā ieķeras un iet bojā dzīvnieki un putni. Pulksteņiem ir krāsains dizains, un konceptuāli tie paredzēti, lai kalpotu kā atgādinājums par nepieciešamību veikt ilgtspējīgākas ikdienas izvēles.

  • Picto Ocean Ghost Net 40 mm – 99 € pictowatches.com

  Latviešu Trempel pakaramie

  Trempel sevi pozicionē kā pirmo zīmolu pasaulē, kas ražo apģērbu pakaramos no pārstrādāta un bioloģiski noārdāma kartona. Padomāts ne tikai par to ilgtspēju, bet arī funkcionalitāti un dizainu, lai pakaramie labi izskatītos gan veikalu, gan mājas interjerā. Noteikti jāpiemin, ka šis ir latviešu zīmols un produkti tiek ražoti tepat Latvijā.

  • Trempel Black pakaramais – no 44,13 € (par 10 vienībām) trempel.lv

  Toms apavi

  Zīmols Toms kļuva populārs savas Pērc vienu, dāvini vienu! politikas dēļ. Tas ir – par katru nopirkto apavu pāri uzņēmums otru tādu pašu pāri ziedoja labdarībai. Pieprasījums pēc viņu apaviem bija tik liels, ka šis princips ražotāju gandrīz izputināja, tāpēc ziedošanas modelis tika mainīts, dažādām labdarības organizācijām ziedojot trešo daļu no saviem ienākumiem. Bet galvenais – Toms apavi ar earthwise™ zīmi tiek ražoti no 100 % pārstrādājamiem un otrreiz izmantotiem materiāliem.

  • Toms Alpargata Rope Espadrille  69,95 $ toms.com

  CASETiFY telefona vāciņi

  Kāpēc izvēlēties parastu telefona aizsargvāciņu, ja vari dabūt tādu, kas ražots no plastmasas pudeles? Pazīstamais zīmols CASETiFY radījis līniju Re/CASETiFY, kurā telefona aizsargi ražoti tieši no pārstrādātas plastmasas, gada laikā pārstrādājot otrreiz lietojamā produkcijā apmēram 28 tūkstošus kilogramu plastmasas. Zīmols arī ieviesis programmu, kurā var nodot savu veco CASETiFY telefona vāciņu, lai tas tiktu pārstrādāts jaunā.

  • Re/CASETiFY Deep Blue Sea – 72,99 € casetify.com

  Batoko peldkostīmi

  Piesakot sevi ar saukli Mēs esam atkritumi. Burtiski, nelielais peldkostīmu zīmols Batoko piesaistījis sev pietiekami lielu uzmanību. Zīmola stāsts sācies, kad tā izveidotājas piedalījušās pludmaļu attīrīšanas kampaņās un sapratušas, ka vēlas kaut ko darīt planētas labā. Tā radusies doma par peldkostīmiem, kuru audums ražots no 100% pārstrādātas plastmasas. Zīmols savu produkciju ražo nelielos apjomos, lai neveidotos pārpalikumi.

  • Batoko Seal – 60 £ batoko.com

  Fjällräven somas

  Arī pazīstamais zviedru āra apģērbu un aksesuāru ražotājs Fjällräven jau krietnu laiku vides aizsardzību izvirzījis par zīmola prioritāti, produkcijā izmantojot gan pārstrādātu plastmasu, gan otrreiz izmantotu kokvilnu. Piemēram, klasiskās Kånken somas, kas kļuvušas leģendāras tieši izturības un ilgmūžības dēļ, zīmols sācis ražot arī no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, nosaucot tās par Re-Kånken. Vienas šādas somas izveidei nepieciešams pārstrādāts poliesters, kas atbilst aptuveni 11 plastmasas pudelēm.

  • RE-KÅNKEN – 109,95 € fjallraven.com

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē