• Sieva Raču iedrošinājusi kļūt par ministra padomnieku: Nav taču jāstrādā par velti!

  Slavenības
  Gita Vīksne
  24. marts, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Guntars Račs un Sintija Jenerte-Rača.
  Foto: F64
  Guntars Račs un Sintija Jenerte-Rača.
  Pirms uzsākt pusslodzes darbu Finanšu ministrijā grupas «bet bet» bundzinieks, uzņēmējs un dzejnieks Guntars Račs sev svarīgajiem cilvēkiem prasījis padomu, vai uzņemties šos pienākumus. Visi teikuši, ka tas jādara, bet Sieva Sintija Jenerte-Rača konstatējusi: «Bet tu jau tāpat to visu dari, un par velti – savas nozares dēļ…»

  «Neplānoju darīt neko tādu, lai sačakarētu savu reputāciju,» sākdams uz pusslodzi strādāt par finanšu ministra Jāņa Reira padomnieku. žurnālam «Privātā Dzīve» saka dzejnieks un mūzikas izdevniecības īpašnieks.

  «Es neteiktu, ka tā ir gluži politika. Tā ir finanšu institūcija, ar kuru man bieži bijusi darīšana jau iepriekš, pārstāvot «Pašnodarbināto mūziķu» biedrību. Acīmredzot atstāju pietiekami labu iespaidu. Kad saņēmu darba piedāvājumu, pārrunāju to ar visiem man svarīgajiem cilvēkiem. Nebija neviena, kas teiktu – nē, nedari! Sieva atzina: «Bet tu jau to visu dari un par velti, savas nozares dēļ…» Ja es šādā veidā varu izdarīt vairāk, nedrīkstu neizmēģināt.

  Ja nespēšu paveikt, atklāti pateikšu – diemžēl to nevaru. Bet mēģināšu!» par nonākšanu padomnieka amatā teic Guntars Račs.

  Mūziķis neslēpj, ka ministrijā viņam piešķirts savs kabinets. «Agrāk es varbūt par to būtu stāvā sajūsmā, bet tagad varu bez tā iztikt. Šobrīd daudz kas notiek attālināti un darba kabinetam nav tik lielas nozīmes. Svarīgi, lai būtu pieejams telefoniski un internetā,» uzskata Račs.

  Viņa mēnešalga jaunajā amatā varētu būt ap 1132 eiro mēnesī, kas ir puse no 2264 eiro lielā, Finanšu ministrijas mājaslapā minētā padomnieka atalgojuma. Vaicāts, vai jūtas ērti, ka zem lupas tagad tiek palikti viņa ienākumi, Račs atbild: «Ja kāds kaut ko dara negodīgi, varbūt viņam ir neērti. Man nav. Tiem, kam mani ienākumi šķitīs pārāk lieli, vēlos atgādināt – jo lielāki ienākumi, jo vairāk nomaksāju nodokļos. Tas valstij ir izdevīgi. Labāk, lai cilvēki saņem 10 000 eiro mēnesī nekā 2000 eiro. Jo no 10 000 eiro daudz vairāk nomaksā nodokļos. To ne visi grib saprast.»

  Kā darbu valsts sektorā Račs plāno savienot ar savu radošo darbību, lasiet jaunākajā žurnāla «Privātā Dzīve» numurā.

  • Marija Naumova ar vīru no Ukrainas izveduši 3500 bēgļu. 
  • Latviešu ārsta ikdiena Kijivas slimnīcā. Libermanis: «Biju nenormāli nobijies.»
  • Neticēsiet, ko nedrīkst dziedāt Citi zēni! Eirovīzija cenzējusi Latvijas dziesmu. 
  • Patiesība par Gobzema aizbraukšanu.
  • Bijušais ministrs Dzintars Jaundžeikars zaudējis cīņā ar kovidu. 
  • Žaklīnai 55! Viņa izdomājusi šovu, kā integrēt krievus.
  Privātā Dzīve nr12

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē