• Sargi kociņus no grauzējiem un palīdzi pārziemot. Decembra darbi augļu dārzā

  Dārzs
  Ilze Grāvīte
  2. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Vasyl Glukhanyuk / Shutterstock
  Kārtīgam dārza kopējam šajā laikā dārzā vairs nevajadzētu neko darīt, jo viss jau ir paveikts. Tomēr – tagad ir laiks sekot līdzi laikapstākļiem un palīdzēt augiem pārziemot.

  Raksts no žurnāla Mans Dārzs arhīva

  Konsultē Ilze Grāvīte, Dr. agr., agronome, Dārzkopības institūta vadošā pētniece.

  • Koku pasargāšanai piemīdi sniegu ap stumbru – tas mazinās temperatūras svārstības stumbra daļā atkušņu laikā, kā arī zem sniega neizveidosies tukša daļa (dažkārt zem lielāka sniega kārtas pie zemes ir tukšums), kas ļoti patīk mazajiem grauzējiem, jo var brīvi pārvietoties.
  • Ja augsne nav sasalusi un uzkrīt biezāka sniega kārta, ap augļu koku stumbriem sniegu vēlams parakt nost, pretējā gadījumā tas var sutināt mizu. Īpaši svarīgi tas ir kauleņkokiem, kā arī svešzemju eksemplāriem. 
  • Ja augļu kokiem nav paspēts nokaļķot stumbrus un laika apstākļi tādi, ka pa dienu spīd saule, bet naktī ir spalgs sals, stumbrus var aptīt ar agrotīklu, jo sala laikā kaļķot nedrīkst.
  • Ja plāno pavasarī potēt augļu kokus, tad īsi pirms sala jāpaspēj sagriezt potzarus, ņemot labi nobriedušus viengadīgus dzinumus, ideāli – no saules puses. Potzarus nevajadzētu ņemt no ūdenszariem. Kauleņkoku potzarus negriez pēc sala, jo tad tie var būt apsaluši, ko vizuāli ir grūti noteikt.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē