Santa.lv
  • Kam pievērst uzmanību, pērkot lauku māju?

  • SAGLABĀ RAKSTU
    05.02.2022
  • Kristīne Sēnele
    Foto: Matīss Markovskis

    Kādus kustoņus varēsi satikt īpašumā

    Līdzās stirnām, lapsām un caunām vecos īpašumos bieži mīt arī daudz nemīlīgākas radības, proti, ķirmji. Varētu šķist, ka tie nu gan noteikti jau sen izsaluši, taču bieži izrādās, ka tie aizvien omulīgi dzīvo un ēd, tostarp mājas koka konstrukcijas un apdari.

    Par dzīvelīgiem ķirmjiem liecina svaigas koka skaidu čupiņas vai arī dobja skaņa, kad pasit pa koka detaļām. Mēbelēs esošos kukaiņus vēl var spelgonī izsaldēt, bet sijās vai durvju stenderēs diemžēl ne. Atliks vien samierināties, nomainīt izpostīto, jo ķirmju iznīcināšanas pasākumi ir ļoti sarežģīti.

    Tāpat ir dzirdēti stāsti par blusu bataljoniem pagrīdēs, bet tur cīņa daudz vienkāršāka. Un, protams, laukos jārēķinās ar grauzējiem un neskaitāmajiem to midzeņiem zem grīdām, pažobelēs un visur citur. 

    9/10

    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Ievas Receptes

    Vairāk