• Vasara autiņbiksītēs

  Attiecības
  23. jūlijs, 2010
  2 komentāri

  Drukāt

  Saglabāt

  Vasarā mazajam vajadzētu ļaut dzīvoties ar pliku dupsi trīs stundas dienā.

   

  Kopšana

  * Kad dibentiņš nomazgāts, tam jāļauj apžūt vai arī rūpīgi jāizslauka visas ādas krociņas. Ja āda būs mitra, autiņbiksītēs tā var ātri iekaist.

  * Dibentiņa tīrīšanai paredzētās salvetes vēlams izmantot tikai pastaigu vai ceļojumu laikā. Mainot autiņbiksītes mājās, dupsīti jāmazgā ar ūdeni.

  *Karstā laikā nevajag lietot bērnu ādas kopšanai paredzētās eļļas – ādai grūtāk elpot, tādēļ dupsītis var iekaist. Arī pūderi nosprosto ādas poras, tādēļ nav ieteicami.

   

  Cik bieži mainīt

  * Parastās autiņbiksītēs

  Vēsā laikā autiņbiksītes var mainīt ik pēc četrām stundām,  karstā – vismaz ik pēc trijām. Jaundzimušajiem tās jāmaina biežāk - aptuveni reizi divās stundās. Ja, aizbāžot plaukstu aiz biksītēm, jūtams mitrums, tās jāmaina nekavējoties. Urīns, kas nav uzsūcies, kairina ādu un karstums kairinājumu pastiprina - āda var iekaist ļoti ātri.

  *Auduma autiņbiksītes un autiņus

  Dažu ražotāju auduma autiņbiksītēm ir īpaši urīnu uzsūcoši apvalki. Tad tās var mainīt retāk nekā ikreiz, kad bērniņš ir pačurājis. Citādi - auduma autiņi būtu jāmaina ikreiz, kad bērns tos pieslapinājis. Turklāt - karstā laikā tie ātri sāk smakot.

   

  Ar pliku dupsi

  Katru reizi pirms jaunu autiņbiksīšu uzvilkšanas, 10 - 15 minūtes jāļauj mazajam padzīvoties ar pliku dibentiņu. Optimāli, ja mazais katru dienu ar pliku dupsi varētu dzīvoties trīs stundas. Īpaši ieteicami ir tas ir puisīšiem, lai neciestu viņu reproduktīvā veselība.

  Arī pludmalē vai pagalmā mazais var dzīvoties ar pliku dupsi. Var jau gadīties saķert kādu infekciju, apsēžoties smiltiņās ar pliku dupsi, taču, nemitīgi par to baiļojoties, vecākiem zūd prieks par vasaras atpūtu. Ja nav mierīgs prāts – mazajam var uzvilkt kokvilnas bikšeles. Sēdēt ar pliku dibentiņu uz melnzemes – kādā dobē vai tīrumā - gan nevajadzētu ļaut.

   

  Ja tomēr iekaisis

  Vispirms jāmēģina tikt galā, izmantojot gaisa peldes – pēc rūpīgas dupša nomazgāšanas un vissīkāko krociņu nosusināšanas jāļauj  bērniņam ilgāk nekā parasti iztikt bez „pakojuma”. Ja tas nepalīdz, dibentiņu var ieziest ar Bepanten, Desitin krēmu, noderēs arī jebkurš cinku saturošs krēms vai likopodijs. Ja vakarā uzsmērēts krēms, otrā rītā ādiņai vairs nevajadzētu būt izteikti iekaisušai. Tā turpinot kopt ādu, trīs dienu laikā apsārtumam būtu jāpāriet. Ja iekaisums pāris dienu laikā nemazinās vai kļūst lielāks, jādodas pie ārsta. Iespējams, ka pie vainas ir kāda sēnīšu infekcija.

   

  Teksts: EDĪTE VALTERE

  Konsultēja: pediatre GUNA DEKSNE.

   

  2 komentāri

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē