• Kā top un ko nozīmē pagānu talismani

  Ezoterika
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  17. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Mūsu senči amuletu centās ieraudzīt jau gatavu dabā. Ja neparastas formas sakne, zars, zieds, žuburs cilvēku uzrunā un viņš tajā sajūt spēku, to nogriež vai izrok, apdarina – un veidojas amulets.

  Rudens pusē uz ābeles zariem labi redzams vēzis – apaļš, sačokurojies izaugums. To nogriež, attīra no mizas, un atklājas fantastiskas formas ar dažādām sejiņām. Šķiet, ka pats dabas gars tajā iemājojis. To var izmantot spēka rituāliem.

  Krelles var darināt no izteiksmīgajām, spurainajām kalmju saknēm. Izžāvētas tās der zintīm, zīlēšanai, sarunai ar dabas spēkiem.

  Viens no senākajiem pagānu amuletiem ir papardes sakne, kas kalpo gaišredzībai, trešās acs atvēršanai.

  Sakni rok vasaras saulgriežu naktī, no tās atdala melnās zvīņas. Kamēr zvīņas ir mīkstas, tās izver cauri linu diegam, savelk dūrītē un gatavo amuletu, ko nēsā zem linu krekla. Amuletus var veidot arī no viršu saknēm, kuru izlocītajās formās var saskatīt zīmes. Virši simbolizē mūžību, jo tie aug trīssimt gadu.

  Pagāni amuletus gatavoja arī no dzīvnieku ragiem, nagiem, zobiem, putnu spalvām. Senais talismans, tāpat kā kristietībā krustiņš, rožukronis, strādā tikai tad, ja cilvēks tic tā spēkam, tas ir viņa ieradums, domāšanas un dzīvesziņas veids. Citādi tā ir tikai forma, ar kuru nēsātājs neprot sazināties.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē