• 4 padomi, kas palīdzēs turēties pie veselīgiem ieradumiem

  Psiholoģija
  Ieva Dulmane
  13. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: everything bagel / Shutterstock
  Kas var palīdzēt turēties pie veselīgākām izvēlēm ikdienā? Vides maiņa! Mēs biežāk domājam līdzīgi kā apkārtējie. Mēs darām to, kas ir vieglāk. Mēs ēdam to, kas ir acu priekšā. Lūk, daži ieteikumi, kā padarīt vidi iedvesmojošāku!
  1. Ja gribam progresēt, ir jāvairo to cilvēku klātbūtne ikdienā (kaut vai virtuāli – izmantojot grāmatas, podkāstus utt.), kuri mūs iedvesmo un spēcina mūsu varēšanu.
  2. Ja gribam vairāk kustēties, ir jārada vide, kas to veicina (vingrošanas paklājiņš un hanteles pie TV, sakrāmēta sporta soma mašīnā, pārtraukts Netflix abonements, labs ritenis utt.).
  3. Ja gribam ēst veselīgāk, turam acu priekšā un viegli pieejamu to, ko vēlamies ēst vairāk, – dārzeņus, ogas, augļus, kādu gatavu proteīna avotu utt. Viss, kas ir stiprāks par mums, lai paliek atsevišķām, īpašām reizēm, bet ne ikdienā, acu priekšā!
  4. Domāt, kā varēt, nevis kā nevarēt. Prātam patīk meklēt atrunas, taču nevis meklējam veidus, kā kaut ko nedarīt, bet, tieši otrādi, kā vairāk un biežāk kustēties. Tas, ka divreiz nedēļā ejam vingrot vai vakarā izejam nelielā pastaigā, ir ļoti labi, bet, ja pārējās dienas pavadām sēdus, tāpat nodarām milzu kaitējumu organismam (varbūt ir dzirdēts teiciens, ka sēdēšana ir jaunā smēķēšana?). Ķermenis ir radīts kustībām. Te lieti noder pilnīgi atvērts prāts un nestandarta domāšana. Nevis domāt, kā nevarēt kustēties, bet domāt, kā varēt. Un ticiet man – tiklīdz prātam iedod šādu uzdevumu, rodas arī idejas. Tiesa, ir jābūt gana drosmīgam, lai darītu atšķirīgi no visiem. Visi brauc ar auto un liftu, sēž sanāksmēs un pie krūzes kafijas? Es varu darīt citādi. Veselīgāk! To pat var padarīt par spēli:
   - Kā kustīgi izmantot nelielās atpūtas pauzes darbā?
   - Kā apvienot laika pavadīšanu ar bērniem vai draudzenēm ar fizisku izkustēšanos?
   - Kā pārvietoties, izmantojot savu piepūli, nevis iekšdedzes dzinēju? (Piemēram, iet uz veikalu, nevis braukt ar mašīnu un, jā, arī nest iepirkumus!)

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē