Argentīnas dienvidrietumos, Patagonijā, zinātnieki atklājuši milzu fosīliju, kas varētu būt līdz šim lielākais atrastais dinozaurs.
Iespaidīga izmēra kauli pieder milzu zauropodam, kas ir 10–20% lielāks nekā līdz šim lielākais identificētais dinozaurs, ziņo Lamacas nacionālā universitāte. Iepriekš atrastais ielākais dinozaurs jeb Patagotitan mayorum svēris ap 70 tonnām un bijis 40 metrus garš.
VIDEO: 🇦🇷 Scientists say pieces of 98-million-year-old fossilized bone belonging to a giant #sauropod discovered in southwest Argentina appear to be 10–20% larger than those attributed to Patagotitan mayorum, the biggest #dinosaur ever identified pic.twitter.com/6JQPG70H2g
— AFP News Agency (@AFP) January 21, 2021
Līdz šim izrakti divi duči astes skriemeļu un iegurņa kauli. Zinātnieku svētais grāls būtu lielo augšstilba vai apakšdelma kaulu atrašana, kas ļautu noteikt dinozaura svaru.
Iespaidīgās fosīlijas tika uzietas vēl 2012. gadā Neukvenas upes ielajā, bet arheoloģiskie izrakumi sākās tikai 2015. gadā.
«Mums ir vairāk nekā puse no astes un daudz gurna kaulu,» saka paleontologs Hosē Luiss Karvaljido no Egidija Feruljo muzeja. «Pārējais ir dziļāk zemē, tā kā mūs gaida vēl vairāki gadi izrakumos.»
Fosīlijas vecums ir ap 98 miljoniem gadu, norāda Sapalas pilsētas Dabaszinātņu muzeja direktors, ģeologs Alberto Garrido. «Mēs uzskatām, ka šis eksemplārs varētu būt pilnīgs vai gandrīz pilnīgs,» par dinozaura skeletu saka zinātnieks. «Viss atkarīgs no tā, kā veiksies izrakumos. Taču neatkarīgi no tā, vai šis būs lielāks vai nē, šādu izmēru neskarta dinozaura atrašana ir jaunums pats par sevi.»
Zauropodi bija īpaši milzīgi zālēdāji dinozauri ar garu kaklu un asti, lielākie sauszemes dzīvnieki, kas jebkad dzīvojuši uz Zemes.