• Šonedēļ ar plašu programmu ieskandinās Jelgavas pilsētas svētkus

  Pilsētas svētki
  Estere Jansone
  22. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Šajā nedēļas nogalē – no 24.maija līdz 26.maijam – Jelgavas valstpilsēta svinēs savu 759. dzimšanas dienu, un svētku programmā tostarp gaidāma «Sudden Lights» un Ivo Fomina uzstāšanās.

  Vietvara norāda, ka pilsētas svētki jelgavniekiem ir patriotisma, lepnuma un kopā būšanas laiks, kad visvairāk izjūt piederību savai pilsētai. Svētku laikā atsevišķos ielu posmos pilsētā būs slēgta satiksme.

  Viena no zīmīgākajām svētku nedēļas tradīcijām ir pilsētas svētku gājiens. Tas notiks piektdien, 24.maijā, plkst.18. Tradicionāli gājienā iesaistās un radoši sevi rāda uzņēmumi, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotāji, apvienojoties draugu un radu pulkā.

  Pēc gājiena svētku koncertprogramma jelgavniekus sagaidīs Hercoga Jēkaba laukumā, kur uzstāsies grupas Baritoni, Astro’n’out, Sudden Lights un Dagamba.

  Sestdien, 25.maijā, svētku pasākumi sāksies jau rīta pusē – Krišjāņa Barona ielā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiks gadatirgus, Hercoga Jēkaba laukumā – tūrisma gadatirgus un mākslinieku skvērs, bet Lielo ielu pretim laukumam ierībinās svētku deju kolektīvu koncerts. Līdz pat vēlam vakaram Hercoga Jēkaba laukumā būs koru sadziedāšanās un uzstāsies Ivo Fomins, Apvedceļš un Atis Auzāns ar Slaveno Jersikas orķestri.

  Par svētku pieturvietu sestdienā kļūs arī Pasta sala. Brīvdabas koncertzālē Mītava ar koncertu tiks atzīmēta tautas deju ansambļa Lielupe 65 gadu jubileja un, sakot paldies cilvēkiem, bez kuriem pilsēta pavisam noteikti būtu citāda, svinīgi tiks pasniegti arī pilsētas augstākie apbalvojumi.

  Tāpat sestdien gan Pasta salā, gan citviet pilsētā paredzētas sportiskas aktivitātes. Pasta salas slidotavā notiks Jelgavas 3×3 basketbola turnīra pirmais posms, bet Pasta salas pludmales volejbola laukumos – Jelgavas pludmales volejbola turnīra pirmais posms, pie tirdzniecības centra Vivo centrs – Latvijas spēkavīru čempionāts, bet Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā gaidāma Jelgavas kausa izcīņa regbijā.

  Dažādas aktivitātes pilsētā notiks arī svētdien, 26.maijā, kad Ādolfa Alunāna muzejs aicinās uz teātra iestudējumu, savukārt brīvdabas koncertzāle Mītava – uz deju kolektīvu koncertiem. Par vērtīgu pieturvietu ar radošajām darbnīcām, ekskursiju un tirdziņu svētdien kļūs arī BJMK rokskola. Bet Zemgales Olimpiskajā centrā ikviens aicināts uz Violas futbola svētkiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē