Ko par to saka zinātnieki
Ir vairākas hipotēzes, kāpēc kaķis grib gulēt saimnieka gultā.
- Kaķi ārstē un noņem nogurumu. Daudzi to noraksta uz kaķu maģiskajām spējām, taču patiesībā ir arī cits skaidrojums. Katram kaķim ir savs biolauks, tas spējīgs uzsūkt sevī negatīvo cilvēku enerģiju un pārvērst to pozitīvā. Šī procesa laikā pats kaķis nekādā veidā necieš, tieši otrādi – stiprina savu biolauku.
- Kaķis vēlas kontrolēt savu saimnieku. Kad mīlulis ar tevi guļ, viņš patur tevi savā redzeslokā. Un dzīvnieks jūtas pilnīgā drošībā.
- Cilvēka temperatūra ir augstāka nekā citiem priekšmetiem mājā. Nevajadzētu gan aizmirst, ka kaķis bez vilcināšanās var iemainīt tavu gultu pret vietiņu pie silta radiatora.
Tautas ticējumi par kaķa guļas vietām
Pateicoties vairākiem ticējumiem, var viegli noteikt, kāpēc kaķis pēkšņi izvēlējies to vai citu vietu miegam tavā gultā.
- Kaķis guļ cilvēkam uz kājām. Pēc saspringtas darbadienas daudziem cilvēkiem sāp kājas. Kaķis jūt negatīvo enerģiju no saimnieka ķermeņa apakšdaļas un miega laikā cenšas to noņemt.
- Kaķis guļ pie cilvēka galvas. Tā tavs mājdzīvnieks rāda savas rūpes un pieķeršanos. Vēl ir variants – kaķis jūt, ka tevi moka galvassāpes, un, uzguļoties tai, cenšas tās mazināt.
- Kaķis guļ uz cilvēka vēdera. Vai nu dzīvnieks jūt slimības iedīgļus tavā vēderā, vai arī (ja esi sieviete) sajutis grūtniecības iestāšanos.
- Kaķis guļ zem tavas gultas. Tas var nozīmēt, ka zem tavas gultas ir negatīvās enerģijas sakopojums, kuru kaķis kaut kā cenšas mazināt. Ja tu maz tici šai versijai, to viegli pārbaudīt. Centies atminēties, kā tu no rītiem jūties? Ja tu pēc miega piecelies noguris, tev sāp mugura un kājas, vajadzētu padomāt par gultas pārbīdīšanu uz citu vietu.
Vai tiešām kaķi spējīgi sajust grūtniecību?
Sensenos laikos, kad grūtniecības testu nebija, kaķi tika izmantoti kā grūtniecības noteicēji. Sieviete, kura vēlējās uzzināt, vai viņa ir stāvoklī, uzsēdināja uz vēdera kaķi. Ja kaķis muka prom, dāma negaida bērnu, savukārt, ja kaķis saritinājās uz vēdera kamoliņā, var gaidīt pieaugumu ģimenē.
Citi lasa
Vai ļaut kaķim gulēt tavā gultā?
Viss atkarīgs, protams, no tevis. Tomēr nevajadzētu aizmirst par dažām lietām:
- Kaķi neguļ visu nakti no vietas. Viņi var pamosties 5 rītā, lai paēstu, aizietu uz tualeti vai parotaļātos. Ir ļoti, ļoti daudz kaķu, kas, paveikuši visas savas rīta darīšanas, atgriezīsies tavā gultā, sēdēs blakus un nekustīgi hipnotizēs. Atliks tev pakustināt kaut nedaudz acs plakstiņu, kad kaķis jau būs klāt tevi modināt.
Ir, protams, arī eksemplāri, kas cenšas saimnieku uzmodināt, bakstot to ar ķepu, bāžot purniņu sejā un citiem veidiem, kalpojot par savdabīgu modinātāju. Ja tev miegs ir svarīgs, padomā par šo apstākli, pirms ļauj kaķim tusēties pa tavu guļamistabu.
- Pat ja tavs kaķis nekad netiek izlaists ārā, tik un tā nevajag aizmirst par higiēnu. Kaķi aplaiza ķepas, kasās un apmeklē kastīti. Ja tu gribi gulēt ar kaķi, parūpējies par ķepu tīrību pirms miega.
Ieteikumi ilgākam miegam:
- Iegādājies biezus aizkarus, kuri nelaiž cauri dienasgaismu. Tumsa istabā pat no rīta radīs nakts atmosfēru.
- Nevajag skriet barot kaķi uzreiz, tiklīdz esi izlīdis no gultas. Šāda uzvedība ļaus kaķim secināt, ka esi gatavs viņu barot pēc pirmā sauciena. Tas nozīmē, ja mīlulis būs izbadējies naktī, viņš bez ceremonijām sāks tevi modināt.
- Ja agri no rīta kaķis tevi modina, centies uz to nereaģēt. Jo citādi mincis, sapratis, ka viņam tas lieliski izdodas, to darīs vienmēr.
- Ja kaķis naktī bieži pamostas, centies viņam neļaut gulēt pa dienu. Vairāk rotaļājies ar viņu, pastaigājies, izlaid ekspedīcijā uz lodžijas, ja tā ir kaķim droša. Pa dienu izdauzījies, kaķis var nogulēt tev blakus visu nakti.