• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Mākoņains, DR vējš, 3.6 m/s

  Mūžībā aizgājis slavenais sirds ķirurgs Jānis Volkolākovs

  In memoriam
  Ziņu aģentūra LETA
  21. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Šī gada 20. decembrī 89 gadu vecumā mūžībā aizgājis viens no Latvijas modernās medicīnas pamatlicējēm sirds ķirurgs, profesors Jānis Volkolākovs, informē Rīgas Stradiņa universitātē (RSU).

  Volokolākovs sirds ķirurģiju izveidoja par sistēmu Latvijā un noturēja to akadēmiski un profesionāli izcilā līmenī. Profesors visu savu mūžu bija veltījis sirds ķirurģijas nozares attīstībai Latvijā, veicis pirmās operācijas mākslīgajā asinsritē iegūtu un iedzimtu sirdskaišu pacientiem, izveidojis un vadījis Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centru, sākotnēji Sirds un asinsvadu ķirurģijas centru, norāda RSU.

  Volkolākovs piedalījies arī asinsvadu ķirurģijas un kardioloģijas centru izveidē.

  No 1965. gada līdz 1995. gadam viņš bijis RSU Vispārīgās, sirds un asinsvadu ķirurģijas katedras vadītājs, Latvijas sirds un asinsvadu ķirurgu asociācijas vadītājs un Latvijas Ķirurgu asociācijas viceprezidents.

  Līdztekus nozares vadībai, sirds ķirurga un pedagoga darbam, profesors daļu dzīves veltījis pētnieciskajai darbībai.

  Viņš ir 485 zinātnisku publikāciju autors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, Eiropas Zinātņu un mākslas akadēmijas loceklis, kā arī valsts emeritētais zinātnieks.

  1998. gadā Volkolākovs apbalvots ar ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, bet 2002. gadā viņš par mūža ieguldījumu medicīnā saņēmis Paula Stradiņa balvu. 2015. gadā ķirurgam pasniegta arī RSU Gada balva mūža ieguldījumu universitātes attīstībā. Profesors bija arī Latvijas Ārstu biedrības Goda biedrs. 

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē