• Militārais eksperts: Kijevas sturmēšana būtu vājprāts

  Karš
  Ziņu aģentūra LETA
  24. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Krievija nevēlas ieņemt Černobiļas atomelektrostaciju (AES), tomēr Ukrainas galvaspilsētas Kijevas sturmēšana krieviem būtu vājprāts, aģentūrai LETA atzina bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku komandieris, atvaļināts pulkvedis Igors Rajevs.

  Eksperts pauda pārliecību, ka krievi nevēlas ieņemt šo objektu, jo Černobiļa ir tikai starpposms ceļā pie Kijevas, lai krieviem nevajadzētu šķērsot Dņepru. Černobiļā krieviem nav nekas meklējams, jo tā vienkārši ir pa ceļam un tur patrāpījusies Ukrainas vienība, kas izrāda pretestību.

  «Viņi acīmredzot iet uz Kijevu pa labo krastu un arī no kreisā krasta. Divi grupējumi pienāks no abām upes pusēm un ielenks pilsētu. Sturmēt Kijevu gan būtu vājprāts, jo tā ir ļoti sarežģīta operācija un ar riskiem par milzīgiem civiliedzīvotāju zaudējumiem. Es domāju, ka krievi vēlas no tā izvairīties un armija seko Putina noteiktajam par Ukrainas demilitarizāciju, līdz ar to pamatā vēršas pret militāriem mērķiem. Acīmredzot, viņi vēlas ielenkt Kijevu un tad pieprasīt padošanos no Ukrainas prezidenta,» norādīja Rajevs.

  Rajevs gan vērsa uzmanību, ka izdarīt secinājumus par kara tālāko gaitu un līdzšinējiem zaudējumiem esot pāragri, jo nepieciešama precīzāka informācija. «Nekur nav tik daudz melu dzirdams kā kara laikā, pēc medībām un pirms vēlēšanām,» ironizēja Rajevs.

  Vai ukraiņi realizē spēcīgu pretestību, to vēl nevar pateikt, bet acīmredzams, ka viņi pretojas un šur tur gūst panākumus.

  «Rīt jau būs liekāka skaidrība, kas notiek un kādas ir Ukrainas armijas izredzes,» piebilda Rajevs.

  Jau ziņots, ka Krievijas karaspēks no Baltkrievijas teritorijas iegājis slēgtās Černobiļas AES zonā, paziņojis Ukrainas Iekšlietu ministrijas padomnieks Antons Heraščenko.

  Heraščenko savā «Telegram» kanālā pavēstījis, ka Ukrainas nacionālā gvardes karavīri, kas apsargā nedrošo radioaktīvo atkritumu glabātavu, izrāda sīvu pretestību uzbrucējiem.

  Heraščenko brīdināja, ka gadījumā, ja kodolatkritumu krātuve tiks iznīcināta uzbrucēju artilērijas triecienu rezultātā, radioaktīvie putekļi var aptvert Ukrainas, Baltkrievijas un Eiropas Savienības (ES) valstu teritorijas.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē