• Lietu par slimu bērnu projekta naudas piesavināšanos turpinās iztiesāt pavasarī

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  13. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par 13 259 eiro piesavināšanos no Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projekta, kas bija paredzēts slimu bērnu sociālās atstumtības riska mazināšanai, Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā plāno turpināt skatīt 2023.gada 22.martā plkst.8.45, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

  Lietā apsūdzēts bijušais biedrības «Latvijas autisma centrs» vadītājs Jānis Bērziņš un grāmatvede Zaiga Siliņa.

  Prokuratūrā aģentūra LETA iepriekš noskaidroja, ka abas personas apsūdzētas par piesavināšanos, bet viena no viena no tām – arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

  Lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai teikts, ka SIF savulaik noslēdza projekta līgumu ar Latvijas autisma centru, kuru pārstāvēja tās valdes loceklis Bērziņš. Viņš bija atbildīgs par līguma izpildi.

  Atbilstoši noslēgtajam līgumam Latvijas autisma centram tika uzticēts no 2013.gada 1.novembra līdz 2015.gada 31.oktobrim īstenot Eiropas ekonomiskās zonas finanšu instrumenta projektu «Bērnu ar autismu un autiska spektra traucējumiem invalidizācijas un sociālās atstumtības riska mazināšana». Saskaņā ar noslēgto līgumu SIF uzticēja Latvijas autisma centram 90% no kopējiem ar pasākuma ieviešanu saistītiem biedrības izdevumiem.

  Pretēji projekta līgumā noteiktajam biedrības valdes loceklis prettiesiski ieguva daļu no SIF piešķirtajiem līdzekļiem, norāda prokuratūra. Tāpat viņš kopā ar otru apsūdzēto – Siliņu, kura nodrošināja biedrības grāmatvedību, SIF iesniegtajās finanšu atskaitēs iekļāva uz projektu neattiecināmas izmaksas, lai vēlāk ar biedrības rīcībā nodoto naudu rīkotos pēc saviem ieskatiem. Tādā veidā apsūdzētie prettiesiski ieguvuši daļu no fonda piešķirtajiem naudas līdzekļiem jeb 13 259 eiro, uzskata prokuratūra.

  Turklāt Bērziņš tiek apsūdzēts arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kurus iepriekš prettiesiski piesavinājās. Apsūdzētais vairākkārt veicis dažādus finanšu darījumus, kā rezultātā noziedzīgi iegūtos naudas līdzekļus 8585 eiro apmērā ieguva sev un rīkojās ar tiem pēc saviem ieskatiem, teikts apsūdzībā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē