• Kur šobrīd vakcinēties pret kovidu?

  Sabiedrība
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  13. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Saistībā ar pieaugošu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitu Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC) aicina turpināt ievērot profilakses pasākumus, bet iedzīvotājus, kas pieder veselības riska grupām – seniorus, kā arī cilvēkus ar hroniskām slimībām un pazeminātu imunitāti – individuāli konsultēties ar ģimenes ārstu un vakcinēties.

  Nacionālā Veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga informē, ka vakcinācijai šobrīd var pieteikties, sazinoties ar sava ģimenes ārsta praksi vai veicot pierakstu tuvākās ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetā (saraksts pieejams NVD vietnē vmnvd.gov.lv). Ja seniors vēlas pieteikt vakcināciju mājās, jāzvana pa tālruni 80001234 (darba laiks: pirmdienās–ceturtdienās pulksten 8.30–17; piektdienās pulksten 8.30–15). Attālināti pieteikties vakcīnas pret Covid-19 saņemšanai var arī tīmekļvietnē manavakcina.lv.

  Ārstniecības iestādes plāno vakcināciju pret Covid-19 atkarībā no iedzīvotāju pieteikumu skaita un iestādē pieejamo vakcīnu skaita (ja nepieciešams, tiek veikts pasūtījums). Vienā flakonā ir vairākas devas, līdz ar to plānošanā jāņem vērā nepieciešamība izmantot visas devas pēc viena flakona atvēršanas.

  Savukārt uzziņu tālruņa 8989 darbība no 1. jūlija uz laiku ir apturēta. Līdz šim bezmaksas tālruņa konsultanti nodrošināja iedzīvotājiem pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19, kā arī sniedza informāciju par vakcināciju un digitālajiem Covid-19 sertifikātiem. Atkarībā no prognozējamās infekcijas slimības izplatības šā gada rudenī un vajadzības nodrošināt telefoniskas konsultācijas par aktualitātēm vakcinācijas veikšanas un digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošanas jomā tiks vērtēta uzziņu tālruņa 8989 darbības atjaunošana.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē