• FOTO: Plīsusi vijoles stīga un piepildīts operas nams – Roberta Balanas maģija

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  6. decembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  5. decembrī ar pirmo solo koncertu Latvijā «Homecoming» (no angļu val. – «Atgriešanās mājās») Latvijas Nacionālajā operā uzstājās starptautiski atzītais un virtuozais latviešu vijolnieks Roberts Balanas. Koncerts pulcēja pilnu skatītāju zāli, un pēc koncertprogrammas noslēguma nerimstošu aplausu pavadībā māksliniekam vairākkārt bija jāatgriežas uz skatuves.

  Kopā ar talantīgo vijolnieku koncertā uzstājās arī Lietuvas Nacionālais pūtēju orķestris diriģenta Karoļa Variakoja (Karolis Variakojis) vadībā.

  «Muzicēt uz Latvijas Nacionālās operas skatuves savas publikas priekšā bija ļoti īpaši. Esmu sirsnīgi pateicīgs publikai par silto sagaidīšanu, jo tā man sniedza milzīgu enerģiju un spēku turpināt iesākto mūzikas ceļu. Tāpat sirsnīgi pateicos Lietuvas pūtēju orķestrim par brīnišķīgo sadarbību,» saka R. Balanas.

  Koncerta laikā plīst vijoles stīga

  Koncertā mūziķis atskaņoja dažādas solo vijoles un elektriskās vijoles aranžijas. Izskanēja arī starptautiski atzītā Holivudas filmu mūzikas komponista Oskara Navaro (Oscar Navarro) skaņdarbs «Latent Emotions», kā arī klausītāju iemīļoti klasiskās un populārās mūzikas skaņdarbi, piemēram, grupas «Coldplay» dziesma «Viva la Vida». Izpildot ASV grupas «Vulfpeck» skaņdarbu «Do With You», māksliniekam plīsa vijoles stīga, kuru viņš pats skatītāju acu priekšā zibenīgi nomainīja, izpelnoties publikas atbalstu un aplausus.

  Skatītājiem bija iespēja dzirdēt arī Roberta Balanas kompozīcijas «Blurred Paths» orķestra versijas pirmatskaņojumu, kas atspoguļoja viņa ilgas pēc mājām, kad 16 gados mākslinieks bija pārcēlies uz dzīvi Londonā. Kā arī izjustu spāņu komponistes Angelas Lukes (Angela Luque) speciāli māksliniekam komponētu skaņdarbu «En Llamo».

  Koncertu noslēdza sirsnīgs grupas «Līvi» dziesmas «Dzimtā valoda» atskaņojums.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē