Arheologi atraduši 2000 gadus vecu ēdināšanas zonu jeb termopoliju, kurā līdznešanai tirgots svaigi gatavots ēdiens un dzērieni.
“Šis ir neparasts atradums. Tā ir pirmā reize, kad mēs atrodam veselu termopoliju,” saka Pompeju arheoloģiskā parka direktors Masimo Osana.
Lete izrotāta ar košām freskām, kurās atteloti arī dzīvnieki; daži no tiem tika izmantoti ēdienu gatavošanā, piemēram, vista un pīles.
“Mūsu sākotnējā analīze liecina, ka figūras, kas uzzīmētas uz letes, daļēji parāda, kāds ēdiens te tika pārdots,” stāsta antropoloģe Valērija Amoreti.
Pārtikas konteineros atrastas cūkgaļas, zivju, gliemežu un liellopa gaļas pēdas. Tas, pēc Amoreti domām, parāda, ka ēdiena gatavošanā tika izmantoti dažādi dzīvnieku valsts produkti. Savukārt dziļajos terrakotas traukos letē, ko uzturēja karstus, bija ēdienu paliekas.
Arheologi veikalā atrada arī izrotātu bronzas dzeramtrauku jeb pateru, māla podus, ko izmantoja sautējumu un zupu gatavošanai, vīna blašķes un amforu.
Izvirduma laikā Pompejā dzīvoja ap 13 tūkstošiem iedzīvotāju. Šobrīd ir atklātas divas trešdaļas no pelniem pilnībā apraktās pilsētas. Pilsētas drupas tika uzietas 16. gadsimtā, bet organizēti arheoloģiskie izrakumi sākās 1750. gadā.