• Pat svētkos Martinsons spiests dzert zāles. Ar redzi kļuvis pavisam slikti

  Veselība
  Lauma Lapsa
  10. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Marģers Martinsons ar sievu Jevgeņiju.
  Foto: Picture Agency
  Marģers Martinsons ar sievu Jevgeņiju.
  «Es varu būt pateicīgs par to, ka Dievs man ir dāvājis tik ilgu un krāšņu mūžu,» atzīst dižģimenes tēvs Marģers Martinsons. Daļu kuplās ģimenes un draugus viņš jubilejas reizē pulcēja pašā Rīgas centrā.

  «Svētkus man noorganizēja bērni,» par 85 gadu jubilejas pasākumu saka atraktīvais fotogrāfs un videooperators Marģers Martinsons. Viņš joprojām spridzina ar savu enerģiju, darba sparu un vitalitāti.

  «Diemžēl ar redzi ir kļuvis pavisam slikti. Tas ir ļoti skumji, jo kas gan es par fotogrāfu, ja neredzu. Katru dienu dzeru tabletes. Paldies manai sieviņai Jevgeņijai jeb, kā es saucu, Zentiņai, kas ļoti palīdz. Jau gadiem viens otru balstām – ko nevar viens, to prot otrs,» pateicīgs mīļotajai sievietei ir Martinsons.

  Neņemot vērā acu kaiti, Marģers jubilejā prezentēja trīs savas jaunās grāmatas Dvēseļu saiets, Pirmās gleznas mūžā, Video katalogs Nr.1. «Pēc sevis gribu atstāt kaut ko garīgu. Uzskatu, ka ir jādara, kamēr var. Ja ir radusies ideja, to vajag realizēt. Ja to atliksi, tad, visticamāk, nekad neīstenosi,» saka Marģers.

  Gaviļnieks dzimšanas dienā saņēma ziedu klēpjus, grāmatas, saldumus, pat kosmonauta figūriņu un arī pa kādai grādīgā dzēriena pudelei.

  «Es pieņemu katra cilvēka dāvanu. Nerevidēju. Man arī svarīgākais pat ir nevis dāvana, bet draugu un tuvāko klātbūtne,» teic viņš. Taujāts, kāda bijusi atmiņā paliekošākā dāvana, dižģimenes galva saka: «Svarīgākā, simboliskākā un vērtīgākā ir mana mīļā tēta Kārļa dāvana – fotokamera Ļubiķeļ-2, kuru dabūju pēc 7. klases beigšanas. Man izdevās nopelnīt jau ar pirmajām bildēm. Āķis bija lūpā, un ar fotografēšanu sāku pelnīt, iesniedzot bildes žurnālos.»

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē