• FOTO: Rūtas Reinikas-Preisa ar mazuli dodas pirmajā tālajā ceļojumā. Līdzi bija arī lielais brālis!

  Ceļojumi
  Lauma Lapsa
  1. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Rūta Reinika-Preisa ar dēlu Ričardu.
  Foto: no privātā arhīva
  Rūta Reinika-Preisa ar dēlu Ričardu.
  Ceļojumā uz skaisto tropu salu Šrilanku kopā ar ģimeni – vīru burātāju Jāni Preisu, abu kopējo dēlu Ričardu un brāli mūziķi Lauri Reiniku – bija devusies dziedātāja un projekta Ričijs Rū idejas autore Rūta Reinika-Preisa.

  Atveldzējošas peldes lietū

  «Ceļojums uz Šrilanku bija mans šā gada fantastiskākais piedzīvojums,» atklāj dziedātāja Rūta Reinika-Preisa. Tā kā viņa ceļo retāk nekā slavenais brālis Lauris Reiniks, katrs brauciens ārpus Latvijas robežām viņai ir gluži kā piedzīvojums.

  «Uz Šrilanku devāmies kuplā bariņā kopā ar projekta Ričija Rū komandu, brāli Lauri, manu vīru Jāni un mūsu četrarpus gadu veco dēlu Ričardu.

  Šis ir gan mans, gan arī dēla līdz šim tālākais ceļojums,» atzīst dziedātāja.

  Rūta saka, ka bērni aug ļoti ātri, tāpēc viņiem jāvelta iespējami vairāk laika. Un kāpēc gan to nepavadīt, kopā ceļojot. Ceļošana ar bērnu gan vienmēr ir satraucošs pasākums, jo nekad nevar zināt, kā mazais jutīsies, būdams citā vidē. Uz jautājumu, kā Ričardam klājās, atrodoties tik tālu no mājām, Rūta atbild: «Dēls brauciena laikā jutās ļoti labi. Lai arī Šrilankā bijām lietus sezonā, tas mūsu braucienu necik neizbojāja. Tur ir ļoti karsts un saulains, tāpēc lietus ir atveldzējošs un patīkams notikums. Dēliņam patika lietus laikā peldēties baseinā.»

  Ziloņu patversme un krāšņie džungļi

  Ričija Rū komanda bija apmetusies viesnīcā Hikaduvā, kas atrodas Šrilankas dienvidrietumu krastā. «Hikaduva ir ļoti jauka pilsētiņa ar skaistu pludmali un lieliskām sērfošanas vietām, par ko mans vīrs bija sajūsmā,» stāsta Rūta.

  «Pludmalē, kas bija blakus mūsu viesnīcai, varēja vērot lielos bruņurupučus un pat tiem pieskarties,» ar iespaidiem dalās viņa. Ceļotāji izmantoja iespēju apceļot skaisto Šrilankas salu un bija tās galvaspilsētā Kolombo, kā arī Gallē un Kandijā. Viņi izbaudīja arī safari braucienu Dambullā un bija Pinavalas ziloņu patversmē, kurā vietējie nodrošina aprūpi zilonēniem, kas kļuvuši par bāreņiem un tikuši atrasti Šrilankas džungļos.

  Rūtas Reinikas Preisas ģimenes ceļojums

  «Tik tuvu apskatīt šos lielos dzīvniekos izdevās pirmo reizi. Burtiski gājām pa celiņu līdzās milzīgiem ziloņiem. Ar bērna acīm skatīt to visu bija vēl aizraujošāk,» stāsta Rūta. Interesanta un saturiski bagāta bijusi arī ekskursija uz tējas plantācijām un ražotni, kas atrodas Gallē un Kandijā. «Tur arī bērniem ir ļoti interesanti,» secina dziedātāja.

  Taču vislielākā sajūsma mazajam Ričardam un citiem ceļotājiem bijusi, kad devušies braucienā ar vilcienu maršrutā Kendija–lla, kas veda cauri krāšņajiem Šrilankas džungļiem. «Šis vilciena maršruts tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem pasaulē. Tas bija pārbāzts, cilvēku jūra. Taču mums paveicās ar sēdvietām pie atvērta loga, skati bija fantastiski,» sajūsmā ir Rūta.

  Citus interesantus rakstus lasiet jaunākajā žurnāla Privātā Dzīve numurā!

  • Paula mazmeita šokā par Maestro dziesmas izcūkošanu. Ko viņai atbild vaininieks Gustavo?
  • Prezidents Rinkēvičs spēlējas ar uguni un nakšņo kojās
  • Tiesa aktierim pieprasa atdot 12 000 eiro. Zāle: Man nav tādas naudas!
  • Dziedātāja Gunāra Kalniņa tētis bildē aktus
  • Dizaineri Diānu Urtāni-Zlidni pēc attīrīšanās vairs nevar pazīt
  Privātā Dzīve nr22/2024

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē