• Kādas lietas mājās nevajadzētu glabāt

  Māja
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  18. aprīlis, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Remontējot vai pārceļoties uz jaunu mājokli, aktualizējas jautājums, ko iesākt ar vecām, savu mūžu nokalpojušām lietām. Vieni teiks: svied ārā, lai atbrīvojas vieta jaunām lietām! Otri apgalvos: saglabā nebaltām dienām! Kā ir pareizi?

  Noteikti vērts kritiski uzlūkot un mājās neglabāt lietas, ko sen vairs nelieto, – apģērbu, apavus, preses izdevumus, traukus. Arī priekšmetus, ko dāvinājis cilvēks, kas tevī raisa nepatiku, vai formālas, nevērtīgas dāvanas. Lietas, kas saistās ar personām, ar kurām pārtrauktas attiecības, piemēram, fotogrāfijas, kurās esi kopā ar šķirto vīru. Zemapziņā uzkrātais negatīvo emociju fons tevi var sasniegt katru reizi, kad bildi uzlūkosi.

  Bez žēlastības ir jāuzlūko viss, kas mētājas pa māju, kas iesākts un nepabeigts, piemēram, pirms gadiem esi sākusi tamborēt kleitu un zini, ka nepabeigsi.

  Saudzēt nevajadzētu arī priekšmetus, kas ieplēsti, iebojāti, lai cik seni un mīļi tie būtu. Trauks, kas, izslīdot no rokām, atsities pret grīdu un ieplīsis, ir uzkrājis tavu baiļu enerģiju.

  Nav vēlams turēt mājās ieplēstu spoguli. Lietojot vai glabājot mājās fiziski bojātus priekšmetus, saimnieks enerģētiski jūtas vecāks, vairāk nomākts. Veci, nolietoti, ieplīsuši trauki, tāpat kā apavi ar nošķiebtām zolēm, nepiesaista naudas enerģiju. Traukus saplēs (galu galā – trauki plīst uz laimi!) un tad izmet atkritumu konteinerā.

  Tāpat vajadzētu pārdomāt, vai ir vajadzīgas pārāk daudz viena veida lietu, piemēram, sešas kafijas servīzes, no kurām trīs tu nelieto? Skaisti trauki jālieto, moderna, gaumīga kleita un apavi jāvalkā, jo tas rada prieku. Un, protams, nevajadzētu glabāt lietas, kurām beidzies derīguma termiņš, un tādas, kas tev nepatīk. Tāpat mājās nevajadzētu turēt sausus ziedus, gliemežvākus, dzīvnieku izbāžņus, pie sienas likt mirušo senču fotogrāfijas.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē