• Ja vēlies labu ražu, āboli ir jāretina! Kā to darīt?

  Dārzs
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  16. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Dajra / Shutterstock
  Bagātas ražas gadā ābeles zari no vienas vietas klāti sīkiem, maziem ābolīšiem. Ābeles ziedkopā var aizmesties pieci āboli, taču tie visi būs sīki. Ja vēlies, lai būtu viens, toties liels un skaists – jāretina! 

  Kas jāzina par ābolu retināšanu

  • Katrā ziedkopā jāatstāj ne vairāk par vienu ābolu. Turklāt labāk nevis centrālo, jo tam parasti ir ļoti īss kātiņš, bet gan kādu no spēcīgākajiem malā augošajiem. 
  • Retinot ābolus, pirmos noplēs tos, uz kuriem redzami kādi plankumi.
  • Izmanto to, ka arī ābele pati birdina savus augļaizmetņus, – pirms sāc retināt, zarus vērts pakratīt, lai visi vārgākie, bojātie, puskaltušie augļaizmetnīši uzreiz nobirst.
  • Āboli jūnijā mēdz birt paši. Mazie ābolīši paši konkurē cits ar citu. Ja koks jūt, ka nevarēs visus nobriedināt, tad augšanai atstāj tikai spēcīgākos, bet pārējos birdina nost. Parasti tas notiek aptuveni no jūnija vidus līdz Jāņiem, taču, ja bijis karsts un sauss pavasaris, tas var notikt agrāk.
  • Par biršanu nav jāraizējas, jo visus ābolus, kas aizmetušies, nevajag nevienam – ne kokam, ne cilvēkiem. Pietiek, ja augļi aizmetas piecos procentos ziedu, kas ābelē ziedēja, – tad tie izaugs lieli un skaisti. 

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē