• 7 lietas, kas jāņem vērā, audzējot petūnijas

  Dārzs
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  29. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Petūnijas ir balkonpuķu klasika – ja par tām pienācīgi rūpējas, tās bagātīgi zied visu vasaru. Atliek tikai noskaidrot, kas petūnijām patīk, lai čaklās ziedētājas vasarā nepagurtu un priecētu līdz pat rudenim.
  1. Petūnijas ir ļoti audzelīgas puķes, tāpēc, stādot vēl nelielus stādus balkona kastēs vai lielākos iekaramos podos, jāparedz attālums, kur puķei izplesties, nevis jāsastāda cieši cita pie citas. 
  2. Jāņem vērā, ka petūnijas savu teritoriju iekaro pārliecinoši, tāpēc kaimiņos tām var stādīt tikai tikpat spēcīgus augus.
  3. Piemērotākais kūdras substrāts ir tāds, kas domāts podu puķēm vai nokarenajām podu puķēm (apzīmē ar PP vai NPP). Gatavojot substrātu pašiem, labāk, lai tas ir rupjāks. Vēlama arī māla piedeva, lai kastē vai podā ilgāk turas mitrums.
  4. Petūnijas bieži jālaista – ja karstā un sausā laikā atstāsi tās novārtā un ļausi pavisam nolaisties, var gadīties, ka puķes vairs neatgūsies. Vēlamais skābums laistāmajam ūdenim ir pH 5,5.
  5. Katrā laistīšanas reizē ieteicams arī kompleksais mēslojums, visērtāk to ir pievienot laistāmajam ūdenim. Apmēram reizi nedēļā petūnijām papildus vajadzīgs arī kalcija nitrāts. 
  6. Vasaras otrajā pusē petūnijas apdraud neīstā miltrasa. Ja laikus nenomiglo, puķes ar šo slimību bieži vien netiek galā un aiziet bojā. 
  7. Ja vēlies smaržīgu petūniju, meklē šķirnes ar ziediem zilajā vai violetajā krāsu gammā – tās gandrīz visas jauki smaržo!

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē