• 3 pārbaudīti veidi, kā atmūķēt burciņu

  Māja
  Aldis Miesnieks
  13. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Creator: PeopleImages.com - Yuri A / Shutterstock
  Protams, jebkuru konservu burciņu var atvērt, zem tās vāka iemānot naža smaili vai citu asu un plānu priekšmetu. Bet, pirmkārt, tā viegli var sagriezties vai nolauzt savu kramplauža rīku, otrkārt, saplēst burkas stikla vītni un sabojāt pašu vāku. Tāpēc iesaku paņēmienus, kā šo problēmu atrisināt, tā teikt, ar plikām rokām. 

  Viena nianse: šie laifhaki attiecas tikai uz rūpnieciski ražotiem konserviem – mājsaimnieču termiski aizvalcētajiem jau būs nepieciešams profesionāls mūķīzers.

  1. Fenšui stils
   To noskatīju kādā vācu ēdienu blogera kanālā. Te ir nepieciešama papildu opcija – taisna virsma galda vai letes augstumā. Tālāk – vienalga, sēdus vai stāvus – sakabiniet roku pirkstus un ar delnu apakšpusi izveidojiet blīvu kontaktu ar vāka malām. Spiežot tikai delnas, gaidiet, līdz atskanēs uzvarošais – pukš!
   Atcerieties, ka galvenā ir nevis pirkstu sakabe, bet gan delnu vienmērīgs un unisona spiediens uz vāka malām. Ja uzreiz nesanāk, var pagrozīt konservu un atrast pareizo vāka rādiusa sazobi.  
  2. Dīdžeja stils
   Šo veidu man ierādīja diplomēts un Latvijā pazīstams pārtikas tehnologs! Reizēm uz konservu vākiem ir norādīts skrūvēšanas virziens, reizēm – nav. Taču, cik zināms, visi konservu burku vāciņi atskrūvējas pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. Tātad – ņemam burku vienā rokā un ar otru ļoti ātri 5–7 reizes uzsitam pa vāka sānmalu. Šo kustību drīzāk varētu nosaukt par glāstsitienu vai rīvglāstu (tādi man jaunvārdi) pa vāka sānmalu. Te visvairāk derēs apzīmējums no dīdžeju slenga – skrečojam pa vinilu. Kustībai jābūt stingrai un ātrai – tie minētie rīvglāsti jāveic 2–3 sekunžu laikā.
   Šim paņēmienam ir tikai viens mazs mīnuss – jāatrod individuāli skrečojošās rokas pareizais leņķis un drusku jāpiešaujas. 
  3. Traperu variants
   Šis, manuprāt, ir visvienkāršākais un visefektīvākais paņēmiens! Laikam te vienīgā nelielā skāde slēpjas faktā, ka dabā neeksistē taisni leņķi. Protams, te var izmantot arī plakanāku akmeni, bet minimumam mums pietiks ar nelielu dēļa gabalu. Ņemam mūsu skumjo konservu un ātri ar vāka kanti, 90 grādu leņķī, uzsitam pa to! Nevajag nekādus šķēpmetēja Lūša atvēzienus, tikai 5–6 centimetri no taisnās virsmas un – kantējam! Pietiks ar divām, trim reizēm! 

  Ko iesākt ar tukšajām burciņām?

  Izmest stikla taru nav labi ne no ekonomiskā, ne jo īpaši no ekoloģiskā viedokļa! Bet kur lai ņem tos brīvos plauktus tukšajām burkām un burciņām? Te būs labs paņēmiens, kā tās uzglabāt. Proti, pie plaukta apakšējās virsmas veicam trīs urbumus, ieskrūvējam skrūves, uz kurām nostiprinām vākus (jebkāda diametra). Pēc tam ņemam un augšpēdus uz tiem uzskrūvējam burciņas – izskatās nedaudz kā cilvēku kokoni Matricā, bet tas strādā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē