• Šadurskis: Mazās skolas kropļo bērnu nākotni

  Izglītība
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. marts, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Paula Čurkste / LETA
  Pašvaldību mazās skolas ar zemo izglītības līmeni tikai kropļo bērnu nākotni, un vismaz 7.-12. klašu vispārējo izglītību būtu jāpārņem valsts rokās, tā TV24 raidījumā «Kārtības rullis» diskusijā par skolu tīkla reformu pauda bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

  «Pasaulē ir mazās skolas. Lielākoties tās ir privātās, kas dod elitāru, izcilu izglītību. Mums diemžēl viena daļa mazo skolu dod tādu izglītību, ka nevienā augstskolā pēc tam nevar iestāties. Ja mēs paskatāmies matemātikas centralizētā eksāmena rezultātus, tad mazajās skolās tie ir daudz sliktāki nekā lielajās. Mazās skolas tiek mākslīgi uzturētas. Tiek kropļota bērnu nākotne. Viņiem tiek atņemta nākotne,» norādīja Kārlis Šadurskis diskusijā ar vēl vienu bijušo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un kādreizējiem veselības ministriem Gunti Belēviču un Ilzi Viņķeli.

  Šadurskis mazo skolu nebūšanas salīdzināja ar medicīnas sistēmu.

  «Runājot par veselību, esam sapratuši – es gribu iet nevis uz tuvāko slimnīcu, bet uz slimnīcu, kas mani izārstēs, bet diemžēl pašvaldību veči paši savus bērnus ir aizsūtījuši lielās, labās skolās, bet savu mazo skoliņu grib noturēt par varas makti…»

  Šadurskis atzina, ka risinājums šai problēmai ir vismaz 7. līdz 12. klašu vispārējo izglītību pārņemt tikai vienās – valsts – rokās.

  «Tas, kurš maksā, arī veido skolu tīklu un arī atbild par rezultātu. Ja šobrīd skola ir pašvaldības iestāde, bet algas maksā valsts… Nu, piedodiet – ja Guntis Belēvičs rīkos ballīti un to finansēs, bet es uzaicināšu viesus, Guntis bankrotēs!»

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē