• 3 galvenie iemesli, kas motivē skrējējus Latvijā skriet arī tumšā un vēsā laikā

  Atpūta
  Santa.lv
  Santa.lv
  17. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Lauris Vīksne
  Gada tumšākajā laikā, kad ārā nemīlīgi apstākļi, – kas skrējējus motivē vilkt mugurā sporta apģērbu un doties skriet?

  Iepriekšējā nedēļā Rimi Rīgas maratona virtuālajā Skriešanas klubā norisinājās Ziemas maču pirmais posms, kam reģistrējās 2200 dalībnieku. Tas ir jauns rekords starpsezonas virtuālajās sacensībās, ko klubs piedzīvo, turklāt ziemā. Kas motivē skrējējus doties ārā aukstumā skriet un darīt to arī diennakts tumšajā laikā? To Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Angico noskaidroja aptaujā Facebook un Instagram sociālajos tīklos, kurā piedalījās teju 400 skrējēju no visas Latvijas. 

  Pirmais ziemas mēnesis jau ir pusē, taču ielās joprojām var redzēt diezgan daudz skrējēju. Kas viņus motivē doties ārā aukstumā un arī tumsā skriet, lai pieveiktu 5 km, 10 km vai vairāk? 

  1. Kā galveno motivāciju skrējēji min endorfīnus (atzīmē 88% no visiem aptaujātajiem skrējējiem), ko cilvēka organisms ražo skrienot sāpju mazināšanai. Tā ir tā labā sajūta pēc skriešanas treniņa, kas dod gandarījumu un daudziem skrējējiem izraisa pozitīvu atkarību.
  2. Otrs populārākais motivators ir dažādi skriešanas izaicinājumi, kas liek saņemties, redzēt rezultātu savai darbībai un ļauj sacensties ar citiem. Uz tiem norādīja 84% respondentu. Šajā ziņā Latvijā ir vairākas skrējēju kopienas un klubi, kas rīko šādus izaicinājumus. Arī Rimi Rīgas maratona virtuālais Skriešanas klubs piedāvā dažādus izaicinājumus un sacensības ar iespēju laimēt balvas. 
  3. Trešais populārākais iemesls, kāpēc skrējēji trenējas visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem un diennakts laika –, skriešana ir neatņemama viņu dzīves sastāvdaļa. 80% no respondentiem min, ka skriešana ir dzīvesveids.

   

  Vēl starp populāriem iemesliem tiek minēts ārējais izskats, kas motivē, skriešana kā pozitīva atkarība (min 77% no aptaujātajiem) un patika pret ēšanu (75%), kas liek līdzsvarot uzņemto kaloriju daudzumu ar kustībām svaigā gaisā. 

  Interesanti, ka skriešana kopā ar draugiem ir vismazāk populārs motivators (atzīmē 47% no aptaujātajiem), kas ļauj secināt, ka skrējēji jūtas labi paši savā kompānijā.

  Vairāki skrējēji minēja, ka diennakts tumšajā un vēsajā laikā uz ielām ir daudz mazāk cilvēku, un tas palīdz labāk koncentrēties skrējienam, savukārt karstasinīgākie skrējēji šo vārdu burtiskajā nozīmē min, ka šajā gadalaikā beidzot ir piemērota temperatūra skriešanai un nav karsti. 

  Lai arī kāda būtu skrējēju motivācija, Rimi Rīgas maratona organizatori ir apņēmības pilni otro populārāko motivatoru – izaicinājumus – turpināt piedāvāt bez maksas ikvienam skrējējam un aktīvās atpūtas cienītājam. Virtuālajā Skriešanas klubā joprojām ir iespēja pieteikties Rimi Labākai dzīvei izaicinājumam Ar KM pret KG, kas ilgs līdz pat decembra beigām. 

  21. decembrī sāksies Garmin Saulgriežu izaicinājums, bet 24. decembra rītā līdz pat 27. decembrim norisināsies tradicionālais Ziemassvētku skrējiens, kurš šogad pirmo gadu notiks virtuāli, nevis klātienē. Pieteikties izaicinājumiem var bez maksas. 

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē