• Veselības inspekcija sniegusi vērtējumu par Siguldas bērnudārziem

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  18. septembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Vakar visās Siguldas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs pārbaudes veikusi arī Veselības inspekcija (VI), nekonstatejot būtiskus pārkāpumus, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.

  VI pārbaudīja pašvaldības atbildībā esošo iestāžu telpu un teritoriju atbilstību prasībām, sanitāri higiēnisko normu ievērošanu grupu telpās, kā arī tualetēs un sanitārajos mezglos. Inspekcija pārbaudīja arī to, kā tiek pildīti Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādījumi par telpu dezinficēšanu un citiem drošības pasākumiem.

  Nevienā no pirmsskolas izglītības iestāžu kontroles aktiem aizrādījumi nav izteikti un visām ir dots novērtējums, ka objekts pilnībā atbilst kontroles aktā vērtēto normatīvo aktu prasībām, teica pašvaldības pārstāve.

  Pirmsskolas izglītības iestādē Ieviņa gan ir viens aizrādījums par trīs darbiniecēm, kurām nav iesniegtas ikgadējās ģimenes ārstu izziņas par veselības stāvokli, piebilda Brikmane.

  Siguldas novada pašvaldība turpinās sekot līdzi kontrolējošo dienestu pārbaudēm un informēs sabiedrību un bērnu vecākus par aktuālo situāciju un paņemto bakteriālo paraugu analīžu rezultātiem, solīja pašvaldības pārstāve.

  Jau ziņots, ka līdz 17.septembrim Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) veiktās šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas jeb STEC uzliesmojuma epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā Siguldā zarnu infekcijas simptomi atklāti kopumā 32 cilvēkiem, tostarp 28 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem.

  Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir «Baltic Restaurants Latvia».

  Atbildīgās iestādes aizvien turpina meklēt zarnu infekcijas izplatības cēloni.

  Otrdien tapa zināms, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis SIA «Jelgavas augļi» dārzeņu apstrādes ceha darbību. Uzņēmums piegādāja produktus arī «Baltic Restaurants Latvia», tajā skaitā Siguldai.

  Vaicāts, vai šo Jelgavas uzņēmumu var jau sasaistīt ar saslimšanas gadījumiem Siguldā, dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis gan atbildēja noliedzoši, jo vēl nav saņemti noņemto paraugu analīžu rezultāti.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē