• Sodīs bijušo deputātu Znotiņu par kautiņu kāpņutelpā

  Tiesa
  Estere Jansone
  21. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Edijs Pālens
  Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību kādreizējam Saeimas deputātam un bijušajam partijas «Konservatīvie» biedram Reinim Znotiņam par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu saistībā ar konfliktēšanu kāpņutelpā.

  Apsūdzība liecina, ka 2023.gada 30.jūlija vakarā apsūdzētais, atrodoties kāda Rīgas daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā, konflikta laikā aiz dusmām, tīši, nolūkā nodarīt miesas bojājumus, satvēra cietušo aiz pleciem un ne mazāk kā trīs reizes ar dūri un elkoni iesita viņam pa galvu un visu ķermeni. Tā rezultātā cietušajam nodarīti miesas bojājumi, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi viegliem.

  Patlaban lieta ir nodota Rīgas pilsētas tiesai Pārdaugavā un tiesas sēde nozīmēta 7.martā plkst.12. Krimināllikums par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

  Znotiņš iepriekš sociālajos tīklos rakstīja, ka 2023.gada 30.jūlijā viņš uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski, bet krievu izcelsmes kaimiņi sākuši viņu žņaugt kāpņutelpā. Bijušais deputāts pauda sašutumu, ka atbraukušie policisti apgalvojuši, ka vainīgs ir viņš, jo izprovocējis krievus. Vēlāk interneta sociālajos tīklos parādījās video, kurā redzams un dzirdams, ka Znotiņš konfliktā ar kaimiņiem bijis agresīvs un rupji lamājies, kā arī lielījies ar savu bijušo amatu.

  Minētajā video, kurā gan atsevišķi fragmenti varētu būt izgriezti, redzams un dzirdams, ka Znotiņš liek kaimiņam viņā klausīties, jo viņš esot ilgu laiku vadījis šo valsti. Bijušais deputāts arī pārmet kaimiņam nepietiekamu ieguldījumu, lai palīdzētu Latvijas tautai. Video arī redzams, ka Znotiņš draudējis, ka «šitie vatņiki tiks izmesti no šitās valsts» un solījis, ka kaimiņa seja tiks izsmērēta pret bruģi.

  Pēc video parādīšanās Znotiņš tviterī ierakstīja, ka vēlas atvainoties tiem, kurus aizskāra viņa uzvedība, «arī tiem, kuri tiek pieminēti, kam ar konfliktu nav saistības». Bijušais deputāts norāda, ka rīkojies pārsteidzīgi, tomēr piebilst, ka «pilna notikumu gaita nav atspoguļota, veidojot vienpusēju un tendenciozu notikušā vēstījumu». Valsts policija iepriekš, pirms video parādīšanās publiskajā telpā, sociālajos tīklos norādīja, ka notikuma faktiskie apstākļi bijuši ne gluži tādi, kā publiski izskanējis.

  Vēlāk Valsts policija par konfliktēšanu kāpņutelpā Znotiņam piemērojusi 100 eiro administratīvo sodu.

  Tāpat tika sākts kriminālprocess par miesas bojājumu nodarīšanu kaimiņiem no minētās personas puses. Tāpat tika sākts kriminālprocess par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē