• Secināts, ka kaķi un suņi palīdz saglabāt psihisko veselību

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  18. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Mājdzīvnieki ir ne tikai ģimenes locekļi, bet saviem saimniekiem sniedz arī psihiskās veselības ieguvumus, secināts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) aptaujā.

  No aptaujas dalībniekiem 65,5 % mājdzīvnieks ir kaķis, 10 % – suns, bet tikai 6,5 % respondentu nav mājdzīvnieku. Apmēram 3 % bija zivis, putni, grauzēji un rāpuļi, bet 15 % ir vairāki mājdzīvnieki – gan kaķi, gan suņi, gan citi.

  Pasaulē veikti pētījumi atklāj, ka dzīvnieku īpašniekiem ir par 60 % lielāka iespēja iepazīt cilvēkus apkārtnē, veicinot sociālo mijiedarbību un mazinot vientulību.

  Saskaņā ar pētījumu Scientific Reports, vecāka gadagājuma suņu īpašniekiem ir par 34 % lielāka iespēja sasniegt ieteicamo fizisko aktivitāšu līmeni, uzlabojot garastāvokli un vispārējo psihisko veselību. Saskaņā ar pētījumu žurnālā Animals kaķu īpašniekiem ir par 22 % mazāka iespēja nomirt no sirdslēkmes.

  Mājdzīvnieku sabiedrība īpaši būtiska ir tiem, kuri dzīvo vieni, jo dzīvnieks var būt sabiedrotais un palīdzēt atvieglot vientulības izjūtu.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē