• Pie policista atrod 21 kasti nelegāla alkohola un šaujamieroci

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  13. augusts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Foto: Pixabay
  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Aizdomās par šaujamieroču un munīcijas iegādi un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis Valsts policijas amatpersonu, aģentūru LETA informēja IDB.

  Aizturētās amatpersonas tiešie darba pienākumi ir saistīti tieši ar šaujamieroču un to munīcijas aprites likumdošanas ievērošanas kontroli.

  Veicot procesuālās darbības, izņemts un ekspertīzei nosūtīts šaujamierocim līdzīgs priekšmets, ieroču būtiskās sastāvdaļas un munīcijai līdzīgi priekšmeti.

  Procesuālo darbību laikā ir izņemta arī 21 kaste ar alkoholu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, un arī tā izcelsmi un glabāšanas mērķus Iekšējās drošības birojs izmeklēs sāktā kriminālprocesa ietvaros.

  Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas – Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

  IDB informēja, ka tas 2020.gada pirmajos septiņos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 146 kriminālprocesos. Biroja jaunuzsākto kriminālprocesu skaits šajā laika periodā ir sasniedzis 39 kriminālprocesus, turklāt būtiska to daļa ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

  Izmeklēto kriminālprocesu ietvaros IDB šī gada pirmajos septiņos mēnešos ir aizturējis 34 personas. Neskatoties uz šī gada pavasarī sākušos pandēmiju un pašreizējo vasaras un atvaļinājumu sezonu, sabiedrības vērīgums un iniciatīva nav mazinājusies, un laika periodā no janvāra līdz jūlija beigām birojs ir saņēmis un izskatījis vairāk nekā 820 saņemtos iedzīvotāju iesniegumus, akcentēja IDB.

  Birojā arī norāda, ka gada nogalē apritēs pieci gadi kopš tā dibināšanas, un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi esot kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki, būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks.

  IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē