• Latvijas ainavu papildina mūzikas un mākslas festivāla BILDES dalībnieku apgleznotās pastkastītes

  Kultūra
  Santa.lv
  Santa.lv
  24. augusts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Inese Grizane
  Mūzikas un mākslas festivāla BILDES dalībnieki augustā mākslinieciskoja īpašas pastkastītes, kas tagad grezno Tukuma un Kandavas novadu uzņēmumus, kultūras norises vietas un tūrisma apskates objektus.

  Mūzikas un mākslas festivāla BILDES direktore un akcijas ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti! idejas autore Tija Auziņa stāsta: “BILŽU dalībnieku vasaras nometne ir ikgadēja tradīcija. Tā vienmēr ir mūziķu un mākslinieku tikšanās un radošu darbu veidošana “BILŽU” rudens izstādēm. Šogad nolēmām to rīkot nedaudz citādu – sarīkojām braucienu, lai dāvinātu mākslinieku radītus darbus īpašām un nozīmīgām vietām un cilvēkiem.

  Domāju, ka šādi BILŽU mūziķi un mākslinieki ne tikai radīja prieku jauno pastkastīšu īpašniekiem, bet arī ar savu piemēru rosinās apkārtnes iedzīvotājus aplūkot savas un arī apkārt esošās pastkastītes, tās atjaunot, mākslinieciskot un piedalīties akcijā.”

  Pirmā BILŽU dalībnieku pieturvieta bija Šokolādes muzejs Pūrē, kurā muzeja dibinātājs Aivars Žimants saņēma mākslinieka Visvalža Asara mākslinieciskotu, Pūres šokolādes trifelēm veltītu pastkastīti.

  Netālu no 1993. gadā dibinātās kafejnīcas Apšukrogs kādreiz esot plūdusi plata upe, kuras krastos atradies laivu krogs. Tāpēc metālmākslinieks, LMA metāla dizaina katedras vadītājs, asociētais profesors Arvīds Endziņš kafejnīcas saimniekam Gatim Riekstiņam pasniedza pastkastīti ar laivas siluetu.

  Kandavas Tūrisma informācijas centrs saņēma mākslinieces Ineses Mailītes un viņas audzēknes Paulas Ikases kopdarbu – pastkastīti ar Kandavai raksturīgajām ozolzīlēm. Kandavas TIC vadītāja Ilze Dravniece, saņemot dāvanu, teica: “Ozola zars ar trīs ozolzīlēm Kandavas ģerbonī attēlots kopš 1925. gada. Ozolzīles ir veiksmes un spēka simbols. Kandava vienmēr ir bijusi vieta, kur ir spēcīgi cilvēki un arī enerģija šai vietai ir īpaša. Es ceru, ka šodien arī jūs to nedaudz sajutīsiet. Priecājamies, ka esam kļuvuši par vienu mākslas objektu bagātāki!”

  Arī Kandavas novada muzejs saņēma “ozolzīļu” pastkastīti. Tās autore ir interjera arhitekte un dizainere Andra Rācenāja. 

  Daiļkrāsotājs Arvīds Plokšta un metālmākslinieks Arvīds Endziņš bija sagatavojuši īpaši vecinātu, ar Kalnmuižas pils logotipu rotātu pastkastīti, kura tika nodota pils “dvēselei” un pārvaldniecei Kristīnei Otmanei.

  Tālākais BILŽU mākslinieku ceļš veda uz nomaļo un noslēpumaino Valdeķu muižu, kura kopš 20. gadsimta sākuma pieder izdevēja Antona Benjamiņa dzimtai. Tās saimnieks Pēteris Benjamiņš ar prieku izrādīja muižu un sava tēva, viena no krāsu fotogrāfijas aizsācējiem Latvijā Jura Benjamiņa fotogrāfiju izstādi, kā arī saņēma mākslinieces Laimas Vanadziņas darināto pastkastīti ar muižas fasādes attēlu.

  Trīs radošas un romantiskas mākslinieces – gleznotāja Inga Pērkons, mūziķe un māksliniece Inta Pauļuka, kā arī māksliniece Laila Kocere – savus darbus dāvināja Ošleju un Kaupiņu māju saimniekiem un lauku sētas Indāni saimniecei Signei Ezeriņai, kura jaunajām pastkastītēm bija sagatavojusi īpašu statīvu ar krāsainiem rāmjiem.

  • Ievēro: Līdz 10. septembrim turpinām BILŽU BIROJA izsludinātā akcija ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!, kurā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, mākslinieciskojot savu pastkastīti.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē