• Šobrīd

  weather img

  Rīga +21°C Skaidrs, D/DA vējš, 3.09 m/s

  Latvija sekmīgi pievienojusies Eiropas digitālajam Covid-19 sertifikātam

  Covid-19
  Ziņu aģentūra LETA
  9. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Latvija ir sekmīgi pievienojusies Eiropas digitālā Covid-19 sertifikāta vārtejai, kas turpmāk nodrošinās informācijas apmaiņu ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par digitālajos sertifikātos ietverto informāciju, aģentūrai LETA ziņo Nacionālais veselības dienests (NVD).

  Datu apmaiņa sniedz iespēju Latvijas iedzīvotājiem turpmāk izmantot savus digitālos sertifikātus, dodoties uz citām ES dalībvalstīm. Sertifikāts ir apliecinājums tam, ka iedzīvotājs ir vakcinēts, veicis laboratorisko testu vai pārslimojis Covid-19, un šo informāciju citā dalībvalstī varēs pārbaudīt, veicot QR koda skenēšanu. Vienlaikus pievienošanās vārtejai ļauj pārbaudīt arī Latvijā ieceļojošo ES iedzīvotāju sertifikātus.

  Latvija ir viena no pirmajām, kas ir pievienojusies vārtejai. Šobrīd datu apmaiņa notiek ar tām dalībvalstīm, kuras arī jau ir pievienojušās vienotajai vārtejai – Bulgāriju, Horvātiju, Čehiju, Dāniju, Vāciju, Grieķiju, Lietuvu, Poliju un Spāniju. Informācija par dalībvalstīm, kuras pievienojas vārtejai, tiek aktualizēta un publicēta Eiropas Komisijas tīmekļvietnē.

  NVD vērš uzmanību, ka pievienošanās vārtejai neatceļ valstī noteiktos ieceļošanas nosacījumus attiecībā uz negatīva Covid-19 testa uzrādīšanu, pašizolāciju nevakcinētām personām u.c. nosacījumiem.

  Atbilstoši šobrīd spēkā esošajam normatīvajam regulējumam izņēmums ir iedzīvotāji ar pārslimošanas sertifikātiem, kuri, iebraucot Latvijā, var neuzrādīt un neveikt laboratorisko testu Covid-19 noteikšanai. Iedzīvotāji tiek aicināti sekot līdz izmaiņām normatīvajā regulējamā par ieceļošanas nosacījumiem.

  Pirms došanās uz citu dalībvalsti, NVD aicina iedzīvotājus sazināties ar šīs valsts kompetento valsts pārvaldes iestādi un noskaidrot, kādos gadījumos būs iespējams uzrādīt un izmantot savu digitālo sertifikātu atbilstoši konkrētajā valstī spēkā esošajam regulējumam.

  Iepriekš Latvijas pievienošanās vārtejai bija plānota 15. jūnijā, tomēr, pateicoties NVD aktīvam darbam, veiksmīgai darbu plāna ieviešanai un sadarbībai ar ES institūcijām, kuras sniedz atbalstu datu integrācijas jautājumos, pievienošanās vārtejai īstenota nedēļu ātrāk, atzīmē NVD.

  Līdz ar to plānots, ka no 1. jūlija ES digitālā Covid-19 sertifikāta vārtejai pievienosies lielākā daļa dalībvalstu un pakāpeniski, bet sešu nedēļu pārejas periodā, pievienosies visas.

  Pievienošanās vienotajai vārtejai paredz informācijas apmaiņu par sertifikātu digitālajiem parakstiem, kas ļauj pārliecināties par sertifikātu derīgumu un autentiskumu. Tas nozīmē, ka ES dalībvalstīm netiek nodota visa informācija, kuru satur digitālie sertifikāti – piemēram, par saņemtās vakcīnas nosaukumu, iedzīvotāja dzimšanas datumu u.c.

  Līdz šim tīmekļvietnē «www.covid19sertifikats.lv» izveidoti nepilni 270 000 digitālo sertifikātu. Tajā skaitā izveidoti vairāk nekā 223 000 sertifikātu par veikto vakcināciju pret Covid-19, vairāk nekā 28 000 sertifikātu par veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu un vairāk nekā 17 000 sertifikātu par pārslimošanas faktu.

  Jau ziņots, ka no 1. jūnija Latvijā ir sākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var izveidot tīmekļvietnē, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem.

  Vairāk informācijas par digitālo Covid-19 sertifikātu iedzīvotāji var noskaidrot NVD tīmekļvietnes sadaļā «Jautājumi un atbildes» vai zvanot uz informatīvo tālruni 8989.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē