• Kompensēs zāles pret migrēnu un dermatītu

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  18. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Lai uzlabotu zāļu pieejamību, kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas papildu diagnozes – dzemdes leiomioma un migrēna, bet atopiskā dermatīta gadījumā zāles apmaksās arī pieaugušajiem.

  Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga informē – plānots, ka dzemdes leiomiomai un atopiskajam dermatītam kompensējamie medikamenti būs pieejami jau no šīs nedēļas. Savukārt attiecībā uz migrēnas pacientiem Zāļu valsts aģentūrā šobrīd notiek medikamenta izvērtēšana. Līdz ar to vēl nevar prognozēt precīzu datumu šo zāļu iekļaušanai valsts kompensējamo sarakstā.

  Kā skaidro Veselības ministrijā, migrēna ir viena no pasaulē izplatītākajām slimībām, kas ietekmē dzīvi, traucējot paveikt ieplānoto gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. Pēc ārstu aplēsēm, tikai daļa migrēnas pacientu Latvijā lieto nepieciešamās zāles.

  Dzemdes leiomioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm, patlaban kompensē ķirurģisku ārstēšanu, bet turpmāk tiks nodrošināta  arī alternatīva, valsts apmaksāta iespēja. Savukārt atopiskā dermatīta gadījumā zāles šobrīd kompensē bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet turpmāk tās apmaksās arī pieaugušajiem.   

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild Žurnāls Santa.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē