• Kāpēc Stendzenieks strikti atsakās bildēties rapšos? To var darīt vēl tikai pāris dienas!

  Daba
  Marta Kalniņa
  24. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Tikai viņam tādas bildītes nebūs...
  Foto: Fotokolāža (F64, Unsplash)
  Tikai viņam tādas bildītes nebūs...
  Latvijas laukos nobeigumam strauji tuvojas rapšu ziedēšana – košākos skatus dzelteni izplaukušajos rapšu laukos var uzņemt vēl tikai šajā nedēļas nogalē. Ikviens ar savu bildi varēs pacīnīties arī par vērtīgām balvām. Tikai reklāmists Ēriks Stendzenieks šoreiz palikšot malā…

  Rapšu audzēšanā Latvijā aktīvi aizsākās 2000. gadu sākumā, un kopš tā laika  rapša sējplatības Latvijā pieaugušas 23 reizes! Ne velti Latvija ir starp lielākajām rapšu eksportētājvalstīm. Tas patiesi ir vērtīgs augs, tas uzlabo augsnes stāvokli un palīdz irdināt augsnes dziļākos slāņus. No rapša sēklām iegūst eļļu, ko var izmantot gan kulinārijā, gan kā piedevu biodegvielai. Rapšu izspaidas izmantotas lopbarībā, un no rapša tiek iegūts augstvērtīgs medus. Un vēl rapšu laiki ik maiju pievilina tūkstošiem cilvēku, kas vēlas savos fotoalbumos skaistas bildes. Ja tev vēl tādas nav, tad izmanto šīs pāris dienas, lai pie tādas tiktu! Tūlīt lielā ziedēšana būs galā.  

  Tā vien šķiet, ka rapšu bilžu cienītāju vidū šajā nedēļas nogalē neredzēsim vienīgi reklāmistu Ēriku Stendzenieku. Viņš no šādām sesijām turas pa gabalu. «Man nav foto rapšu laukā. Man ir iedzimtas bailes pret banalitātēm, un, ja

  ir 100 miljoni bilžu, kur cilvēks stāv rudzu laukā, mainās tikai galva – vai tas ir Rinkēvičs, Kambala vai Magone,

  es nejūtos pagodināts pievienot miljons bildēm miljons pirmo,» žurnālam Privātā Dzīve nesen paziņoja viņš. Izrādās, šāda atzīšanās tikai palielina rapšu skaistuma cienītāju izredzes ne tikai uz skaistu bildi, bet arī vērtīgām dāvanām!

  Tos, kas vēlas tikt pie fantastiski skaistas bildes rapšu laukā, biedrības Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi valdes priekšsēdētājs Valters Zelčs aicina:

  «Rapšu ziedēšana Latvijā ir īpašs mirklis, tāpēc mudinu nelaist to garām un iemūžināt fotogrāfijās.

  Šogad ziemas sals nav saudzējis rapšu sējumus, tāpēc ziedošu rapšu lauku Latvijā ir mazāk. Taču mēs esam tos atraduši, un, lai nebūtu jālauza galva par to, kur notvert skaistāko foto mirkli, sadarbībā ar astoņām lauku saimniecībām izveidojuši īpašus foto laukumus.» Turklāt biedrība organizē foto konkursu Lauki zied!. Ikviens aicināts uzņemt fotogrāfijas astoņās īpaši izveidotās foto vietās pie rapšu laukiem visā Latvijā, dalīties ar šo skaistumu un pat tikt pie vērtīgām balvām.

  Karte ar precīzām fotogafēšanās vietāmm un informācija par konkursu ar vērtīgām balvām atrodama mājaslapā ilgtspejigi.lv. Lai izdodas!

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē