• Cik daudzi lieto elektrisko parakstu?

  Sabiedrība
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  2. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Lai veicinātu attālinātu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm un dažādu pakalpojumu sniedzējiem, iedzīvotājiem, tāpat kā uzņēmējiem, ir pieejams drošs elektroniskais paraksts. Taču, aptaujājot Latvijas seniorus, secināts, ka šo iespēju izmanto tikai 19% senioru un tikai 8% no viņiem to lieto regulāri.

  Latvijas Senioru kopienu apvienība šogad novembrī veiktajā aptaujā noskaidroja, ka elektronisko parakstu pārsvarā lieto galvaspilsētā dzīvojošie seniori ar augstāko izglītību.

  17% aptaujāto senioru ir elektroniskais paraksts, bet viņi to vispār neizmanto. Visbiežāk seniori izmanto elektronisko parakstu finanšu pakalpojumiem (39,9%), veselības un aprūpes e-pakalpojumiem (26%), kā arī mājas un saimniecības e-pakalpojumiem (24,7%). Elektroniskā paraksta lietošanu seniori apgūst gan no valsts iestāžu sniegtās informācijas (23%), tāpat no internetā pieejamās informācijas (17%), kā arī daļu senioru elektroniskā paraksta lietošanā apmācījuši ģimenes pārstāvji (17%).

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Ziņas senioriem

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē